Літаки та роботи – популярна розвага у дітей Кам’янського

Літаки та роботи – популярна розвага у дітей Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Діти в Кам’янському полюбляють майструвати – популярність технічних знань та навичок серед школярів зростає, відзначають педагоги.

«Діти сьогодні дуже зацікавлені, – коментує моду на технічні гуртки Ігор Білоконь, викладач гуртка кордового авіамоделювання. – У нас досить бажаючих займатись, навіть не вистачає місць і можливостей!»

В Кам’янському працює 4 гуртка кордового авіамоделювання, і сьогодні скрізь аншлаг, розповідає педагог.

Дійсно, у вихідний день біля центру дитячої творчості «Умка» зібрався енергійний гурт хлопчаків, які з видимим задоволенням вовтузились з моделями літаків, які запускають, крутячи на мотузку (корді). Дзижчання авіаційних двигунів приваблювало глядачів з числа перехожих та сусідських дітлахів.

«Готуємось до змагань», – пояснив І. Білоконь. 2-3 травня наші юні авіамоделісти мають брати участь у Кубку Варшави, а 4-5 – у черговому етапі світової першості з кордоавіамобільного спорту.

Після розквіту популярності авіамоделювання в радянські часи був довгий період, коли цей вид хобі майже забувся, згадує тренер. А в останні роки діти знову зацікавлюються майструванням, тож літаки – саме те, що їм треба.

Інший приклад популярності технічний гуртків – з тої ж «Умки». Сюди, на Київську, 7, вчитись новим технологіям приїжджають діти з усіх околиць Кам’янського. З минулої осені працює в центрі (точніше, філії Центру дитячої творчості та позашкільного виховання) дитяча школа роботехніки.

Обладнання для школи придбане за 2,5 мільйони гривень з обласного бюджету.  В школі діти навчаються працювати з комп’ютерною технікою. Наприклад, малювати та моделювати без олівців, пензлів та паперу – на моніторі комп’ютера – навчає педагог Сергій Пелих.

В робошколі вчаться майструвати роботів під керівництвом Ігоря Костенко. Поки що доволі простих: той їздить, підкоряючись командам з телевізійного пульта, той рухається до світла, той – по намальованому на поверхні маршруту. Але ж і школа ще тільки робить перші кроки.

Тут є унікальне як для учбових закладів обладнання – лазерний різак, яким можна випилювати та випалювати з високою точністю. Вихованці – діти, тому їх до різака поки не підпускають. Майбутні роботехніки поки що тільки моделюють деталі, які потім виготовляють дорослі.