Бійка на човнярській станції «Хвиля» в Кам’янському – продовження старого конфлікту

Бійка на човнярській станції «Хвиля» в Кам’янському – продовження старого конфлікту

Автор: Валентин Фіголь.

Тихі свята скінчились, в перший же робочий день травня стався конфлікт на території станції човнярів «Хвиля». В хід йшли кулаки, пістолет та цеглина, один учасник бійки госпіталізований, до поліції поскаржились обидві сторони.

Подія сталась приблизно о 13 годині. На територію «Хвилі» приїхав Григорій Самойленко, заступник директора КП «Благоустрій» і депутат міськради. З цього моменту виникають дві версії. Розкажемо обидві.

Версія Г. Самойленко. Він приїхав до «Хвилі», бо хотів поставити свого човна на місце, яке закріплене за ним на підставі договору з КП «Благоустрій» від 18 березня. Виявилось, що на тому місці вже стоїть чужий човен. Хоча на момент підписання договору цього човна не було, місце було порожнім.

Г. Самойленко звернувся до власника човна громадянина Алексійчука – приберіть, мовляв, човен. Той не погодився. Почалась сварка, підбігли голова правління товариства човнярів «Хвиля» пан Бурхавець і його заступник пан Дейнека і гуртом накинулись на пана Самойленка. Втрьох човнярі відтрутили депутата від човна, штурхаючи його  по тулубу. Григорій спробував зняти напад на телефон, але гаджет вибили з рук і пошкодили. Пан Дейнека якоїсь миті вихопив «предмет, схожий на пістолет» і націлив на Г. Самойленко. Депутат викликав поліцію. Поліція приїхала, опитала учасників та свідків. Вже у присутності поліцейських пан Бурхавець хапався за цеглину, погрожуючи пану Самойленко.

«Я силу не застосовував – розумів, що мене провокують на конфлікт», – прокоментував депутат свою поведінку. Завтра він поїде на медичну фіксацію тілесних пошкоджень.

Версія пана Бурхавця. Почувши крики з центральної алеї станції, він з паном Дейнекою побігли на звук і побачили таку сцену: 38-річний Г. Самойленко притис 60-річного Алексійчука до носової частини човна і пхає разом човен та човняра до спуску на воду, при цьому постукуючи дядька по потилиці кулаками. Голова правління та його заступник кинулись відтягувати депутата від човняра, почалась обопільна штурханина, але умисно бити пана Самойленка – такого ніхто не чинив. Пан депутат поводився агресивно, ліз у бійку, і пан Дейнека витяг зареєстрований травматичний пістолет, націлив на Григорія і попередив, щоб той не наближався. Поліцію викликали обидві сторони конфлікту. Човняру стало зле, колеги викликали «швидку» і Алексійчука госпіталізували з ознаками серцевого нападу.

«Чого Самойленко чіпав чужого човна? – коментує події пан Бурхавець. – Я головую в правлінні з 2017 року, і човен Алексійчука стояв тут. Якщо Самойленко вважає, що човен займає місце незаконно – хай діє за законом! А тягати чуже майно, та ще й штурхати власника – хіба це гідна поведінка для депутата міськради та заступника директора КП «Благоустрій»?»

Човняр теж написав заяву до поліції. Поліція зареєструвала обидві заяви і розбирається, як кваліфікувати подію, пояснила Єлена Тимченко, прес-офіцер Кам’янського міськвідділу поліції.

Інцидент став черговим у низці подій навколо «Хвилі», що стались за останній рік-два. Конфлікт між човнярами з приводу влади в товаристві привів до втручання міської влади. Міськрада через суд скасувала аренду земельної ділянки, на якій розташована станція. Відтепер де-юре існує ситуація нецільового використання ділянки, на якій стоять об’єкти станції: човни, ангари, якісь одно- і двоповерхові будівлі. Всі човнярі повинні підписати угоди з КП «Благоустрій», пояснив Г. Самойленко. Договори ці дають човнярам право тимчасово користуватись клаптиком землі під човном чи спорудою. І за це користування човнярі мають платити КП «Благоустрій» – з розрахунку 7,35 гривень за квадратний метр займаної землі. У Алексійчука такого договору не було, повідомив заступник директора «Благоустрою» – йому відмовили, бо місце вже зайняв пан Самойленко.

Ще далеко не всі човнярі підписали договори з «Благоустроєм». «Ми не розуміємо і не бачимо, які послуги нам надає «Благоустрій»? – кажуть члени товариства човнярів «Хвиля». – Земля міська, весь благоустрій ми робимо за гроші човнярів, тож до чого тут якесь КП?»