Конфлікт між ОСББ та бібліотекою в Кам’янському: бібліотекарі шукатимуть захисту у влади

Конфлікт між ОСББ та бібліотекою в Кам’янському: бібліотекарі шукатимуть захисту у влади

Автор: Валентин Фіголь.

Про конфлікт між правлінням ОСББ в будинку 6 по бульвару Героїв та бібліотекою, розташованою в квартирі будинку, «Пильний погляд» згадував на тому тижні. Тоді представник ОСББ Тетяна Ткач озвучила позицію об’єднання співвласників будинку: будинок належить власникам приватизованих квартир як цілісний майновий комплекс, повністю. Тому бібліотека, як орендар, має платити в ОСББ свою частку за утримання будинку та прибудинкової території.

Сьогодні «Пильний погляд» публікує точку зору керівництва бібліотеки, озвучену директором централізованої бібліотечної системи Кам’янського Ларисою Денисюк.

Філія 7 міської бібліосистеми розташована в квартирі згідно договору оренди, підписаного з Фондом комунального майна Кам’янського. «Всі бібліотеки в місті розміщені в житлових будинках у приміщеннях, наданих Фондом», – нагадала Л. Денисюк. Бібліотека має угоди з усіма надавачами комунальних послуг, і міський бюджет оплачує житлово-комунальні рахунки закладу.

«Ми не можемо виймати з кишені ті 451 гривню на місяць, – коментує ситуацію пані директор. – Правління ОСББ має звернутись до департаменту з гуманітарних питань, якому ми підпорядковані. Керівництво департаменту в курсі ситуації. Будемо консультуватись з Фондом коммайна – нехай скажуть, що нам робити далі».

Договір оренди приміщення діє до кінця року. Одне приміщення – колишню підсобку, бібліотека займає без документів, і його доведеться віддати мешканцям, зазначає директор закладу.

З’ясовувати стосунки з власниками приміщень, займаних філіями бібліотеки – справа нова для бібліотекарів. Сьогодні, окрім будинку по бульвару Героїв, перед загрозою виселення опинилась філія 4 в будівлі художньої школи на вул. Бурхана. Адміністрація школи не хоче продовжувати з бібліотекою договір оренди приміщення, зауважила Л. Денисюк.

Щодо мешканців будинку 6 по бульвару Героїв, то серед них нема одностайної думки щодо того, чи раді вони сусідству з бібліотекою. Є такі, хто вважає бібліотеку потрібною і задоволений, що в їх будинку є такий осередок культури: в бібліотеці можна не лише взяти книжки почитати, а й відвідати майстер-класи народних умільців, зустрітись з цікавими творчими людьми. Декому, наприклад, не до вподоби те, що влітку в приміщенні бібліотеки розташований дитячий табір: школярі влаштовують у дворі гамір, табір використовує багато води, за яку після встановлення загально будинкового лічильника доведеться платити мешканцям будинку.