Тарифи «Міськводоканалу» Кам’янського на 2019 та 2020 рік схвалено на відкритому обговоренні

Тарифи «Міськводоканалу» Кам’янського на 2019 та 2020 рік схвалено на відкритому обговоренні

Автор: Валентин Фіголь.

Відкрите обговорення тарифів 2020 року на водопостачання та водовідведення відбулось 29 травня в адміністративній будівлі КВП КМР «Міськводоканал». Зареєструвались 51 особа. Здебільшого, як зазначив один з виступаючих, який назвався колишнім працівником водоканалу, в залі зібрались працівники підприємства, чиї тарифи обговорювались.

Тариф 2020 року має бути піднято до економічно обґрунтованих розмірів, зазначили представники адміністрації міськводоканалу. Тому що дорожчають складові тарифу: енергоносії, реагенти, зарплатня… Ось, наприклад, аргументи від виробника щодо подорожчання в 2019 році:

– змінились витрати на оплату праці: з централізованого водопостачання – зросли на 24,28%, з централізованого водовідведення – зменшились на 12,43%;

– зросли витрати на амортизаційні відрахування, розраховані згідно з Податковим кодексом України: на 0,14% з централізованого водопостачання, на 4,54% з централізованого водовідведення, у зв’язку з введенням в експлуатацію нових об’єктів;

– збільшились заплановані витрати на оплату електричної енергії: на 16,58% з централізованого водопостачання, на 10,85% з централізованого водовідведення.

– Відбулося зростання вартості електричної енергії, що передається на 2 класі напруги на 16,60%.

Тариф враховує лише собівартість, зазначили комунальники – без прибутку.

Запропоновано збільшити тариф:

– в 2019 році на водопостачання до 7,57 гривень за кубометр (діючий тариф – 7,2), а на водовідведення – до 6,37 (нині 6,32 гривні за кубометр).

– в 2020 році на водовідведення до 9,6 грн/куб. м, на водовідведення – до 8,72 грн/куб.м.

Тарифи з розрахунками будуть надані до НКРЕКП для погодження, наголосили виступаючі.

Дійшла черга до запитань та пропозицій. Виступив один чоловік, назвався Николенко, колишнім працівником водоканалу. Запитав, яка заробітна платня у генерального директора водоканалу Олександра Плахотніка? 21 тисяча гривень на місяць, відповів пан Василишин, економічний директор підприємства. Виступаючий заявив, що йому не подобається різниця між заробітком гендиректора та рядового працівника, а також відсутність загальнобудинкових лічильників води. Тому він проти підвищення цін, і звертатиметься до НКРЕКП з пропозиціями.

У присутньої на обговоренні представника департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського запитань не було.

Зібрання проголосувало за схвалення нових тарифів, проти був лише виступаючий.

Вже на обговоренні автор дізнався, що сьогодні ж, але годиною раніше, відбулось обговорення підвищення тарифів, заплановане вже в 2019 році.

Детальніше про це подорожчання – у презентації від «Міськводоканалу».

ПРЕЗЕНТАЦІЯ-2019