Вбивство кішки в Кам’янському поліція, на думку заявниці,  «спускає на гальмах»

Вбивство кішки в Кам’янському поліція, на думку заявниці,  «спускає на гальмах»

Автор: Валентин Фіголь.

Інцидент із загиблою від удару об асфальт кішкою стався 6 травня. Поліція, схоже, хоче закрити кримінальне провадження, – переживає заявниця по справі, волонтер-зоозахисник Лілія. Поліція розбирається, як велить закон, відповідають правоохоронці.

Кошмар того вечора Лілія переживає й досі. Було близько 23 години, коли вона почула, що на вулиці гавкає якась собака. Молода жінка виглянула з балкона та побачила, що у дворі бігає та істерично гавкає такса, її кличе якась жінка, але собака не слухається.

«Я небайдужа до тварин, тому вийшла на вулицю подивитись, що відбувається, – розповіла Лілія. – Коли вийшла, то побачила незнайомого чоловіка, який підняв над головою обома руками чорну кішку і з силою вдарив нею об асфальтову дорогу. Я почула звук удару тіла тварини об асфальт. Коли я підбігла, кішка ще дихала і слабо рухалась».

Незнайомець на запитання зоозахисниці відповів, що його жінка попрохала захистити її таксу від агресивної кішки. Його слова підтвердила власниця такси: мовляв, кицька напала на собаку, жінка не могла нічого вдіяти та звернулась по допомогу до перехожого.

Лілія повезла постраждалу кішку в ветлікарню, але дорогою тварина померла. Кішка мешкала у дворі, люди її підгодовували і звали Муркою, агресії вона ні до кого не виявляла.

7 травня волонтерка звернулася до поліції із заявою про злочин – жорстоке поводження з тваринами. Але поліцейські Дніпровського райвідділення не схотіли вносити заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Як пояснили правоохоронці – через відсутність нібито складу злочину в діях чоловіка, що кинув кішкою об асфальт.

Лілія 14 травня звернулася до суду, і суд своєю ухвалою зобов’язав поліцію внести заяву до ЄРДР. Суд завважив, що поліцейськими була допущена службова бездіяльність у цій справі.

«Здається, поліція хоче спустити справу на гальмах!» – з тривогою повідомила Лілія журналістів. – Може, як справа набуде розголосу, то вони не зможуть все зам’яти?..»

Як розповіла волонтерка, днями їй зателефонував дільничий інспектор поліції і попередив, що справою скоро займеться він.

«Слідча Чернова, певно, хоче закрити кримінальне провадження, – поділилась підозрою заявниця. – Вона у розмовах зі мною натякала, що мені нічого робити, і я відволікаю поліцейських від роботи».

Розслідування проводиться згідно вимог закону, запевнила Олена Тимченко, прес-офіцер Кам’янського міськвідділу поліції.

Поліцейські встановили особу чоловіка, який кинув кішку. Він має судимість. «Поліцейським він каже, що просто відкинув кішку вбік і не хотів її вбивати, – розповідає Лілія. – Але ж я бачила, що він тримав тварину за задні та передні лапи, підняв над головою і з силою кинув об асфальт! І мій чоловік, що саме вийшов на балкон, бачив це!»

Заявниця сподівається на справедливий розгляд справи, але готова до активних подальших дій: «Якщо поліція кримінальне провадження закриє – змусимо знову відкрити через суд, через прокуратуру».

«Пильний погляд» нагляне за перебігом подій. Принагідно хочеться нагадати читачам: закон велить вигулювати собак на повідку та в наморднику. Якби власниця такси поважала та виконувала норми закону щодо утримання тварин, цього сумного інциденту не сталося б.