Комісії, слідчі дії та перспектива повернення лікарень в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Депутатські комісії міської ради почали розгляд порядку денного червневої сесії. Засідання почались з об’яви Юлії Манаєнкової, начальника міськуправління охорони здоров’я. Вона розповіла, що обласна рада днями має на сесії віддати міські лікарні назад у відання Кам’янського. Якщо це трапиться, то міська рада має бути готова ці лікарні прийняти у комунальну власність. «Ми їх і так з 2015 року фактично утримували…» — заспокоїла пані Манаєнкова депутатів.

Питання про небезпеку, яку становить таємниче хімічне виробництво на Дніпробуді, неподалік від картодрому, виникло на засіданні депутатської комісії з питань екології. Є там в промзоні таємниче виробництво, куди невідомі особи возять вантажівками сміття з вмістом фосфогіпсу з могильників ПХЗ, випалюють те сміття в аеродинамічній трубі і щось із нього добувають, розповіли депутати представнику міського управління з питань екології.

Місцеві мешканці скаржаться на ядучий дим з труб виробництва. Треба перевірити, чи законне виробництво і чи воно безпечне, висловили побажання депутати. Посадовці пообіцяли звернутись в область.

Ще одне питання із запахом виникло сьогодні на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій. Розглядали питання: чим вчора вдень смерділо в Кам’янському? На неприємний запах скаржились мешканці в Південному та Заводському районах. На жаль, міські екологи нічого не можуть відповісти, бо в них нема чим поміряти, що воно смердить, доповів на комісії Богдан Наполов, начальник міського управління з питань екології. Хіба що кожного разу, як комусь запахтить, звертатись до лабораторії санітарних досліджень.

Крім цього, на комісії з ТБНС говорили про те, що в місті біда з пожежними гідрантами. З 1200 гідрантів по місту більше 200 не працюють, 840 не мають позначень, тобто їх не одразу знайдеш. Кинулись в травні гасити пожежу в руїнах клуба цемзаводу – не знайшли в окрузі жодного діючого гідранта, бідкався Володимир Ярема, начальник рятувальників Кам’янського.

Комісія запропонує міському самоврядуванню план по відновленню гідрантів.

Ще комісія розглянула перелік небезпечних об’єктів в Кам’янському. Згідно переліку, в місті є 147 потенційно небезпечних об’єктів, 60 об’єктів підвищеної небезпеки та 11 хімічно небезпечних об’єктів.

Поки в міськраді засідали комісії, поряд з ЦУМом проходили слідчі дії. Поліція проводила слідчий експеримент – відтворення подій нападу на Євгена Найду, відомого активіста. В березні Є. Найда був обстріляний біля відділення банку «Кредіт агріколь», отримав поранення руки та ноги. Підозрюваний в замаху на життя Євгена був затриманий поліцією.

Отже, сьогодні потерпілий, пересуваючись на милицях, показував поліцейськім, як відбувся напад на нього.

Вітер, що приніс у місто мимолітну зливу, повалив на вулиці Воробйова дерево. Дерево,  омолоджене 2 роки тому, всередині виявилось майже струхлявілим.