Літні розваги школярів Кам’янського

Літні шкільні табори – традиційна, збережена з радянських часів, форма організації літнього дозвілля дітей. Як побачив «Пильний погляд», діти в таборах точно не нудьгують.

Автор: Валентин Фіголь.

Сьогодні завершилась перша зміна літнього табору при школі №25. Єдина зміна в цьому таборі – дітей небагато, пояснюють вихователі. За зміну в таборі відпочивали близько сотні дітей.

Зміну закривало веселе спортивне свято з інструкторами комунального закладу «Спорт для всіх». Змагання були справжніми: з пристрастями, перемогами і нагородами. Школярі різного віку встигли потоваришувати за зміну – спілкувались, як давні знайомі.

Тимчасом до літнього табору при школі №35 завітали інші гості: інструктори з водного туризму. Спортсмени під керівництвом тренера Дмитра Котова навчали школярів переправлятись через перешкоди за допомогою мотузок.

Загалом з 28 травня у місті працюють 30 шкільних таборів денного відпочинку, де на першій зміні відпочивають 2,5 тисячі дітей. У II зміну, з 18 червня по 5 липня, у місті функціонуватимуть 11 таборів, у III зміну, з 8 по 25 липня – 3 пришкільні табори відпочинку.

Дозвілля дітей в таборах безпечне, переконані в департаменті гуманітарних питань Кам’янського. Відкриття закладів відпочинку погоджено з Кам’янським міськрайонним управлінням Головного Управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Педагоги переконані: перебування в літніх таборах не просто займає вільний час дітей на канікулах, а дає їм можливість всебічно розвиватися. Для цього підібрано такі заходи, які, розважаючи, чогось дитину навчають. Дитина відпочиває, розважається і навчається реалізувати свій творчий потенціал.

У таборах відпочинку організовано триразове харчування вихованців. Вартість харчування в день на одну дитину складає 45 гривень, з яких 20 гривень – за рахунок міського бюджету.

Загалом розмір батьківських внесків за перебування дитини у пришкільному таборі цього року становить 350 гривень за зміну. Є цілий перелік категорій населення, діти яких перебувають в літніх шкільних таборах безкоштовно.