Як радянський палац культури перетворився на нову театральну сцену в Камянському

Як радянський палац культури перетворився на нову театральну сцену в Камянському

Що таке Нова сцена музично-драматичного театру ім. Лесі Українки? Що відбувається нині в будівлі старого ПК ім. Горького? Про сьогодення та плани на майбутнє «Пильному погляду» розповіла Олена Дружина – новий менеджер Нової сцени.

Автор: Валентин Фіголь

Цю розкішну будівлю початку 50-х років минулого століття ще довго будуть називати по-старому: Палац культури імені Горького. І в цьому немає нічого дивного – кілька поколінь городян згадують, як провели в ньому найкращі часи свого дитинства і юності, займаючись в гуртках і самодіяльних колективах. Діти виросли – лишились згадки про новорічні спектаклі та хороводи біля ялинки, подарунки від профспілки: 2-3 зелені яблука та мандарини і пара десятків радянських цукерок.

Палац за радянських часів був власністю Придніпровського хімічного заводу. Після розвалу СРСР та ПХЗ будівля потрапила на баланс ДП «Смоли», і довго стояла пусткою, поступово руйнуючись під сумні зітхання місцевих мешканців: «Ех, такий осередок культури гине!..»

Років з десять тому міське самоврядування вже намагалось взяти будинок у власність міста, але не вдалось домовитись з керівництвом «Смол».

Аж ось позаминулого року Палац, після ремонту, знову запрацював – вже як Нова сцена і підрозділ музично-драматичного театру.

Олена Дружина, менеджер Нової сцени

Пані Олено, що ж таке сьогодні Нова сцена?

– Коли я згадую в розмові назву «Нова сцена», часто бачу подив і розгубленість в поглядах людей. І тоді я терпляче пояснюю: будівля цього популярного колись центру культури майже десять років – з 2008 по 2017 – була фактично бездоглядною. Ще трохи – і перетворилася б на руїни. Але, на щастя, влада міста вирішила всі складні юридичні питання, прийняла будівлю колишнього ПК ім. Горького в комунальну власність, а потім передала на баланс Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки в Кам’янському. 17 вересня 2017 року в ньому відбулося урочисте відкриття Новоїс цени театру ім. Лесі Українки.

– Що відбувається на Новій сцені сьогодні?

– Тут проходять вистави нашого театру та гастрольні вистави для дітей і дорослих. В травні на Новій сцені було показано 7 з 15 вистав учасників ХІ Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні».

Вистави і концерти проходять не тільки в залі на 502 місця. З’явилися нові сценічні майданчики. Наприклад, в Блакитній гостинній (раніше там був музей історії ПХЗ) проходять музичні салони, де в камерній затишній атмосфері шанувальники можуть послухати живу музику у виконанні струнного квартету під керуванням Олександра Володіна. Цієї осені відбувались концерти на сцені під відкритим небом на задньому дворі, де колись був танцювальний майданчик.

В приміщеннях Нової сцени працює створена на базі театру творча майстерня «Гармонія». Зараз до складу майстерні входять 5 студій: театральна, вокальна, студія класичної хореографіі, бальних танців та сучасних естрадних танців.

Студії відвідують понад 300 юних кам’янчан.

– Що нового та незвичного для кам’янчан можна побачити на Новій сцені?

– На Новій сцені можна провести спрощену процедуру одруження в межах всеукраїнського проекту «Шлюб за добу». Також, лише два місяці тому, на Новій сцені запрацювали два справді нових для нашого міста напрямки – «Школа етикету і краси» і танцювальні майстер-класи DanceWorkshops.  Проект DanceWorkshops викликав у кам’янчан особливий інтерес. Відбулося вже 5 майстрів-класів з сучасних видів танцю (popping, housedance, hip-hop, waacking і jazz-funk), ми отримали чимало схвальних відгуків у соцмережах. «Скажіть, будь ласка, а чи можна відвідати майстер-клас і дорослому? – запитує мама хлопчика, який побував на одному з майстер-класів. – Я спостерігала за своєю дитиною, і мені доводилося стримувати себе, щоб не пуститися в танок разом з усіма!». Саме після таких коментарів ми розуміємо, що наші зусилля були не марними!

Ну, а відповідь на питання мами хлопчика і, напевно, багатьох інших батьків така: звичайно ж, можна, друзі! Майстер-класи – чудовий спосіб поліпшити і прискорити свій розвиток в танці. Адже проводять їх професіонали, справжні зірки сучасної хореографії.

Немає різниці, новачок ти чи танцюрист з хорошим рівнем підготовки. Хочеться танцювати? Просто почніть! І як на будь якому тренуванні, від вас буде потрібно всього лише працювати на 100%. І відкриєте себе по-новому.