Природозахисні проекти в Кам’янському стопоряться через бідність

Природозахисні проекти в Кам’янському стопоряться через бідність

Дренажний канал в Кам’янському цьогоріч чистити не планується, а роботи з приведення шламонакопичувача в Ясиновій балці в екологічно безпечний стан застопорились. Про стан масштабних природозахисних проектів, що вже не перший рік реалізуються в нашому місті, розповів Богдан Наполов, начальник міського управління з питань екології.

Автор: Валентин Фіголь.

Роботи з розчистки лівобережного дренажного каналу, заплановані на 2019 рік, поки що проводитись не будуть – нема грошей.

Планувалось, що область дасть в цьому році 7 мільйонів гривень на розчистку каналу в бік Єлізаветівського котловану. Місто теж планувало дати свій 1,1 мільйон гривень. Область грошей не дала. Відповідно, немає сенсу витрачати і свій мільйон в цьому напрямку, пояснив Б. Наполов депутатам міськради.  Бо 300 тисяч доведеться витратити на коригування кошторису робіт. А за 700 тисяч гривень там хіба що тільки земснаряд кілька днів покрутиться… Тому посадовець пропонує віддати мільйон департаменту ЖКГ та капітального будівництва – на облаштування майданчиків для збирання твердих побутових відходів (про цей проект буде мова окремо трохи пізніше).

Брак коштів – причина затримки відновлювальних робіт на шламонакопичувачі в Ясиновій балці – ще одному промисловому могильнику під відкритим небом, розташованим в Південному районі Кам’янського. Там ніяк не дооблаштують дамбу, яка захищає хімічно небезпечний вміст балки від витікання на навколишню територію. Зовні начебто нічого не змінюється вже багато років, тож скільки ще простоїть без ремонту – невідомо.

В 2017 році Мінекології пообіцяв дати 52 мільйони гривень на приведення шламонакопичувача в екологічно безпечний стан. Частину грошей місто отримало, почались роботи з прокладення комунікацій, добрались до території ДП «Бар’єр»… Гроші скінчились, а обіцяних на 2019 рік 27 мільйонів гривень держава не дала. Чомусь Департамент державного регулювання ядерної енергетики щоразу завертає на виправлення проект, поданий містом. Погодження та перепогодження проекту вимагає часу. А на виконання цьогорічного фронту робіт потрібно не менше 3 місяців, тому немає сенсу просити ці гроші вже, бо освоїти не встигнуть і доведеться повертати в держбюджет.

Про проблему українського масштабу – могильник в Ясиновій балці, та проблему дренажного каналу в Кам’янському, Б. Наполов, за його словами, доповідав в Мінекології як про екологічні біди першого порядку для міста.