Скандал через благоустрій, спортивне свято та анонс скандалу з виставкою черепах в Кам’янському

Скандал через благоустрій, спортивне свято та анонс скандалу з виставкою черепах в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Скандал навколо дитячого майданчику під вікнами будинку 4а по вулиці Димитрова вибухнув, як бомба вповільненої дії. Обійшлось без тілесних ушкоджень, але сусіди посварились і певні, що посваряться ще.

Вранці сьогодні прийшли дядьки з інструментами і демонтували конструкції дитячого майданчику, розташованого біля останнього під’їзду. Декому з місцевих мешканців це не сподобалось, вони поцікавились, хто і навіщо зрізує лавочку та гойдалку. Виявилось, що це роблять мешканці будинку та найняті ними люди. Сусіди полаялись: одні були за демонтаж, інші – проти. Люди, яким не сподобався демонтаж, викликали поліцію. Поліція приїхала, опитала учасників конфлікту, встановила, що демонтовані конструкції будуть здані під відповідальне зберігання до ЖЕКу «Оселя». Майданчик було розібрано, ініціатори акції перекопали ділянку під майбутній палісадник.

Майданчик поставили ще років 7 тому від депутата Олега Царьова, розповіли місцеві мешканці, причому дехто був одразу проти того, щоб ставити гойдалку прямо під вікнами. Але навіть прихильники оновлення не чекали, що повернеться на таке: майданчик стали навідувати, разом з дітьми, їхні батьки. Посиденьки зі спиртним, галас, матюки в присутності дітей… Люди заморились сперечатись і вирішили прибрати майданчик.

Майданчик, як і чимало таких самих по місту дарунків від політиків, формально нічий, і його встановлення, згідно Правил благоустрою – порушення цих самих Правил.

Завтра, 21 червня, зоозахисники мають намір запросити поліцію для припинення жорстокого поводження з тваринами в ТРЦ «Терра» на лівобережжі. Там 21 червня відкривається виставка черепах.

Такі виставки – приклад жорстокого поводження з тваринами,  – висловив думку місцевих зоозахисників Євген Пікінер, голова громадської організації «Зоощит». Адже ще 5 років тому в Україні було прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про охорону біорізноманіття” /№0917/. Згідно з документом, забороняється створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, які не мають природної морської води.

«Якщо пересувну виставку черепах в ТРЦ «Терра» буде відкрито, ми викличемо поліцію, щоб припинила жорстоке поводження з тваринами», – наголосив Є. Пікінер.

Прохолодний вітерець трохи рятував учасників спортивного свята на відкритому стадіоні «Надія», що на 3-му лівобережному мікрорайоні. Святкували з приводу Олімпійського дня, згадували історію олімпійського руху. На заході був присутній міський голова Андрій Білоусов: вітав спортсменів, нагороджував, спілкувався з мешканцями міста.

Після показових виступів гімнасток і акробатів відбулись змагання з футболу, волейболу та баскетболу між командами підприємств, спортивних та учбових закладів міста.