Профілактика домашнього насильства та пожеж і вибухів у Кам’янському

Проект рішення про створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі внесено на розгляд виконавчого комітету міської ради, засідання якого відбудеться 23 жовтня.

Автор: Валентин Фіголь

Мобільна бригада для постраждалих від домашнього насильства

Подібна бригада в місті вже є, вона працює на базі Кам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тільки в 2018 році фахівці бригади отримали 550 повідомлень про випадки домашнього насильства.

Офіційно в місті було за цей час зареєстровано 438 випадків домашнього насильства.

Але бригада, яка працювала досі – це проект іноземних благодійників, який завершується в кінці цього року. Тому міське самоврядування планує створити власну мобільну бригаду допомоги жертвам насильства, як  структурний підрозділ міського центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді.

Бригада буде укомплектована штатними працівниками міських соціальних служб і фінансуватиметься з міського бюджету. Приблизний об’єм фінансування – 300 тисяч гривень на рік.

Вогнеборці готуються до опалювального періоду

Тимчасом, напередодні початку опалювального сезону, рятувальники проводять профілактичні заходи в учбових закладах та житловому секторі міста.

В школах вогнеборці розповідають дітям про те, як пустощі з вогнем та необережне поводження з нагрівальними приладами стають причинами пожеж. Окремо дітей інструктують безпеці поводження з підозрілими та потенційно небезпечними знахідками.

Під час рейдів житловими масивами рятувальники нагадують дорослим про те саме, а також застерігають проти паління в ліжку.

Хто не здав зброю – ще є час

Поліція повідомила попередні підсумки місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. З початку жовтня до відділень поліції Кам’янського громадянами добровільно здано 20 одиниць зброї та спецзасобів, з них 16 одиниць вогнепальної зброї та 4 одиниці спецзасобів, 1 граната Ф-1 із запалом та 41 різнокаліберний патрон до вогнепальної зброї.

Поліція нагадує, що місячник триває і громадяни, які у вказаний термін добровільно здали до поліції зброю, в подальшому, після оформлення відповідних документів, мають можливість зареєструвати дозволені види зброї в особисту власність і використовувати її на законних підставах.