Новий депутат міськради, нові комунальні підприємства та заклади, нові пільги для учасників АТО в Кам’янському

 

Валентин Фіголь

Понад сорок планових і додаткових питань розглянули та затвердили депутати Кам’янської міської ради на 33-й черговій сесії, що відбулася 27 червня.

Сесія почалась з оновлення депутатського корпусу міськради. Замість вибулого за власним бажанням Олега Усачова до ради зайшла новий депутат від «Батьківщини» — Наталія Лисак. Вона працює заступником директора КВП КМР «Міськводоканал» і вже була депутатом міської ради в 90-ті роки. «Почну з того, що займуся ремонтом доріг на своєму окрузі», — поділилась планами нова депутатка. Також пані Наталія має намір відстоювати в раді інтереси водоканалу як стратегічного комунального підприємства.

Сесія затвердила утворення нового комунального закладу —  інклюзивно-ресурсного центру «Світ дитинства» на вул. Дунайській, 35. Центр утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Центр займатиметься проведенням комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, наданням психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Міська рада перейменувала колишню школу-інтернат, а потім НВК «Гармонія» по вул.. 9 Травня, 5а, в комунальний заклад «Спеціальна школа «Гармонія» Кам’янської міської ради. Завдання закладу відтепер, згідно Статуту — забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, на здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку.

Були оновлені Положення про територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південного і Дніпровського районів міста. Додаються штатні одиниці водіїв автомобілів соціального таксі, яке починає працювати на базі цих тер центрів.

Далі депутати підтримали звернення до вищих органів юстиції з метою недопущення суддівського свавілля. Мова про звернення до вищих органів юстиції про поведінку судді Нельги. Як розповіли люди, які прийшли на сесію з плакатами, суддя неправильно розглядає справи про майнові права на нерухомість.

Ухвалили депутати й рішення про створення у селищі Карнаухівка віддаленого робочого місця для фахівця ЦНАПу. Таким чином, карнаухівчани матимуть змогу оперативно вирішувати різні адміністративні питання.

Внесені доповнення до низки міських програм: зокрема, соціально-культурного захисту населення, «Родина героя» та підтримки демобілізованих учасників АТО. Добровольці, які воювали в АТО, платитимуть за житлові та комунальні послуги тільки половину. В Камянському сьогодні проживають 19 таких добровольців.

Затверджено інвестиційну програму підприємства «Тепломережі». В програмі – ремонт мереж, заміна обладнання та приладів обліку палива.

Додатковим питанням було прийняте рішення про передачу майна «Тепломережі». Рішення ще не опубліковане на сайті міськради і деякі депутати зізнаються, що вперше побачили текст проекту лише напередодні – коли їм його надіслали з секретаріату ради. Тому пильніший розгляд рішення ще попереду. А попередньо можна сказати: депутати схвалили розділ майна нинішньої «Тепломережі» між кількома комунальними новоутвореннями.

Прийнято у комунальну власність міста комплекс медико-санітарної частини №8, розширено категорії отримувачів матеріальної допомоги. Комплексну програму з дотримання громадського порядку та безпеки в місті доповнено в частині забезпечення Кам’янського відділу поліції необхідною технікою та витратними матеріалами.