Як Кам’янське готується пережити наступну зиму

Як Кам’янське готується пережити наступну зиму

Підготовка до наступного опалювального сезону починається одразу ж після закінчення попереднього. Заходи з підготовки житлово-комунального господарства до опалювального сезону 2021-22 років затвердив міськвиконком Кам’янського 27 квітня.

Автор: Валентин Фіголь.

Про заходи з підготовки міста до наступної зими доповів членам міськвиконкому Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського.

Так, комунальне підприємство Кам’янської міської ради «Центральні тепломережі» планує цьогоріч масштабну заміну трубопроводів як в центрі міста – на проспектах Свободи, Шевченко та Аношкіна, вулиці Сачко, так і на окраїнах – Дніпробуді, Черемушках тощо.

На лівобережжі аналогічні роботи по заміні трубопроводів планує Товариство з обмеженою відповільністю «Кам’янська теплогенеруюча компанія». Окрім лівобережного житлового масиву, компанія планує ремонтувати обладнання локальних котельних, які опалюють райони вулиць Алтайська, Колеусівська та в селищі «будівельників».

Теплогенеруюче підприємство ДТЕЦ ремонтуватиме власне обладнання – котли тощо.

Традиційний перелік робіт запланований підприємствами, які обслуговують житловий фонд Кам’янського.

Так, КП «Добробут» планує підготовку внутрішньобудинкових мереж теплопостачання в 42 багатоквартирних житлових будинках, водопостачання та водовідведення – в 12 будинках. Має бути проведено перевірку димовентиляційних каналів в більш ніж 12 тисячах квартир. Очікується заміна приблизно 150 одиниць запірної арматури. Заплановано ремонт покрівель на 103 будинках. Також до зими мають бути підготовлені біля тисячі під’їздів, по півтисячі горищ та підвалів.

Аналогічний фронт робіт планують і приватні підприємства з обслуговування житла. Наприклад, ТОВ «Оселя» декларує намір зробити ремонт покрівель на 42 будинках, ТОВ «Підкова-Фест» – на 18 будинках.

В планах КП «Кам’янський міськводоканал» Дніпропетровської обласної ради – ремонти власного обладнання. Серед традиційних заходів – прочистка та ремонт 100 водопровідних та 150 каналізаційних колодязів, які забиваються вуличним сміттям.

Свої підготовчі заходи запланувало КП «Транспорт». Це, зокрема, капремонт кілометра трамвайної колії та 13 кілометрів контактної електромережі,  профілактика 77 кілометрів рейок та електромереж.

Департамент ЖКГ Кам’янського запланував до наступної зими ремонт автодоріг загальною площею 70 тисяч квадратних метрів. Також планується підготувати до роботи взимку 78 одиниць спеціальної техніки, і заготовити 15 тисяч тон посипальної суміші.

Соціальна сфера Кам’янського теж готуватиметься до наступного опалювального сезону. Так, міськуправління охорони здоров’я та департамент з гуманітарних питань готуватимуть до роботи локальні котельні закладів, забезпечуватимуть ремонт внутрішньобудинкових тепло- і водопостачальних комунікацій.

Наприклад, департамент з гуманітарних питань планує зробити ремонт покрівель дитячих закладів площею 5,6 тисяч квадратних метрів та заміну 560 вікон на пластикові. А медики планують відремонтувати 171 метр теплопроводів.

Як зазначив О. Максименко, технічне забезпечення опалювального сезону 2020-21 років коштувало Кам’янському приблизно 200 мільйонів гривень.

З них приблизно 70 мільйонів було витрачено комунальними підприємствами та департаментом ЖКГ на підготовку сфери до зими.