Благоустроєм стихійних зон відпочинку зайнялись мешканці лівобережжя Камянського

Благоустроєм стихійних зон відпочинку зайнялись мешканці лівобережжя Камянського

Валентин Фіголь

Кілька десятків людей знайшлося охочих провести неділю, займаючись благоустроєм берегів та русла лівобережного дренажного каналу – традиційного місця стихійного відпочинку камянчан.

Одна група волонтерів під керівництвом Ігоря Ількова та Олександра Пляко продовжували розчищати русло каналу в районі 4 лівобережного мікрорайону. Це вже третій сезон люди наймають техніку, купують паливо для бензопил, рукавички, пакети для сміття – і цілий день брьохаються в каналі, повертаючи руслу проточність.

Одночасно друга група людей прибирала сміття з берегів каналу. «Цікаво буде глянути, що тут лишать відпочиваючі за кілька днів», – кажуть ентузіасти.

Ще одна група активістів працювала на березі каналу поблизу лівобережного парку. Люди – здебільшого, співробітники охоронного підприємства «Цитадель», як розповіла Валерія Гаркуша, голова Дніпровської районної адміністрації, покосили на березі бур’яни, прибрали сміття, вкопали автопокришки, щоб перегородити під’їзд автотранспорту до самої води.

Ситуація з каналом доволі слизька, ділиться клопотом В. Гаркуша. З одного боку, це улюблене місце відпочинку камянчан, з другого – гідротехнічна споруда, що належить державі. Тому самоврядування не може, наприклад, виділяти бюджетні кошти на стихійний благоустрій водойми та прилеглої території, пояснює посадовець. «Треба шукати якісь гранти на природоохоронні заходи», – рекомендує пані Гаркуша активістам.

А чистити канал потреба є. Адже його прокопали, щоб збирати дренажні води з прилеглої до житлових масивів території. Якщо канал втрачає проточність – дренажні води збираються в підземних горизонтах, поступово підіймаючись до поверхні. Про підтоплення в підвалах вже давно заявляють мешканці 1 мікрорайону. На вулиці Харківській є кілька будинків, де вхідні групи під’їздів помітно просіли, розповіла голова райадміністрації. Також мешканці скаржаться, що звідкись збирається вода в підвалах.

Про загрозу підтоплення лівобережних житлових районів через порушення проточності дренажних каналів багато років попереджає посадовців та громаду екологічна громадська організація «Голос природи».

Тим більше, що фактично на каналі вже склалася своя, унікальна екосистема: тут мешкає чимало тварин та птахів. І хаотичні роботи, як вже побачили активісти, приносять такі ж непередбачувані результати: в одних місцях русло прочищають – в інших течія намиває нові перекати та обмілини.

«Будемо вчитись на власному досвіді, раді доречним порадам та допомозі», – кажуть небайдужі до сфери свого життя камянчани.