Кредити на нове опалення та водопостачання хоче взяти міське самоврядування Кам’янського

Два проекти рішень щодо кредитів на оновлення систем централізованого теплопостачання та водопостачання розгляне міська рада Кам’янського на липневій сесії. Про проекти рішень розповіла Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку міста.

Автор: Валентин Фіголь.

З метою залучення коштів Європейського інвестиційного банку на впровадження проектів з підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання міста міськрада має внести зміни до свого рішення від 17 червня 2016 року «Про підтримку участі комунального підприємства Кам’янської міської ради «Тепломережі» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»».

Зміни стосуються назви підприємства, яке надаватиме послуги централізованого теплопостачання і отримуватиме кредит ЄІБ. Замість назви «комунальне підприємство Кам’янської міської ради «Тепломережі» у тексті рішення буде написано «комунальне підприємство Кам’янської міської ради «Кам’янська теплопостачальна компанія». Нагадаємо, міськрада дозволила передати майно «Тепломережі» новій «теплопостачальній компанії».

Друге рішення – «Про залучення кредиту НЕФКО для фінансування інвестиційного проекту «Реконструкція та технічне переоснащення системи водопостачання та водовідведення у м. Кам’янське». Міська рада вирішила рушити шляхом укладання кредитного договору між Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) та Кам’янською міською радою.

Вид запозичення – зовнішній кредит. Розмір та валюта запозичення – один мільйон триста двадцять тисяч євро.

Період, на який здійснюється запозичення – 10 років з моменту підписання кредитного договору, включаючи пільговий період до 30 місяців
від дати підписання.

Відсоткова ставка за користування запозиченням – 3% річних, включаючи субсидію по сплаті відсотків по кредиту.

Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням не надається.

Погашення кредиту здійснюватиметься рівними піврічними платежами, відповідно до умов Кредитного договору, починаючи з дати завершення пільгового періоду.

Запозичення здійснюються на умовах співфінансування з міського бюджету у розмірі двісті десять тисяч євро, інвестиційного гранту у розмірі двісті тисяч євро та субсидії по сплаті відсотків (50% від суми відсотків по кредиту).