Липнева сесія міськради Кам’янського: гроші на лікарні, кредити та зменшення надходжень до бюджету

Липнева сесія міськради Кам’янського: гроші на лікарні, кредити та зменшення надходжень до бюджету

Про порядок денний сесії міськради, яка відбудеться 26 липня, розповів Олександр Залевський, секретар ради. Сесія очікується коротенька: 8 планових питань та 11 додаткових.

Автор: Валентин Фіголь

Міська рада планує затвердити фінансування лікарень, які, згідно медичної реформи, з 1 липня мали б фінансуватися з державного бюджету. Але обласна рада досі не віддала Кам’янському медичні заклади вторинної допомоги, тому місто вимушене вишукувати гроші на них в своєму бюджеті.

Міськрада затвердить положення про туристичний збір у Кам’янському. Податкова інспекція надала самоврядуванню перелік податкових агентів, з яких буде справлятись цей збір в розмірі 5% від прибутку. Ці агенти – 8 готелів, які працюють в Кам’янському.

Плануються зміни до повноважень міського управління молоді та спорту. Управлінню надаються повноваження призначати та звільняти директорів комунальних спортивних шкіл. Заразом з-під керівництва управління з питань молоді та спорту виводиться СК «Прометей», раніше передане під опіку департаменту ЖКГ та будівництва, в зв’язку з запланованою реконструкцією спорткомплексу.

Рада поміняє потенційного отримувача кредиту Європейського Інвестиційного банку, який місто запланувало взяти ще в 2016 році. Тоді планувалось взяти кредит для децентралізації системи опалення в місті. Згідно того плану, повинні були будуватись локальні котельні по території Кам’янського. Але згодом плани помінялись: Соцмісто та БАМ вирішили перевести на електричне індивідуальне опалення, а центральну частину міста залишити на ЦО від ДТЕЦ, дозволивши мешканцям встановлювати собі за бажанням індивідуальне опалення. До того ж, на минулій сесії міськрада передала майно КП КМР «Тепломережі» новоствореній комунальній «Теплопостачаючій компанії». Тож тепер на іноземний кредит претендуватиме не «Тепломережі», а «Теплопостачаюча компанія». Також треба переробити технічне завдання для децентралізації: можливо, локальні котельні тепер будуть встановлюватись на лівобережжі.

Про проект оформлення земельних ділянок під об’єктами ДТЕК «Пильний погляд» докладно згадував на минулому тижні.

Бюджетних питань на липневій сесії не буде. Бюджет 1 півріччя виконано на 104,7%. А це означає, що перевиконання менше ніж 5%, тому кошти бюджету не можна виділяти на щось додаткове чи нове – тільки перерозподіляти між вже існуючими напрямками витрат, пояснив О. Залевський.

Недоперевиконання бюджету, як додав секретар міськради, пов’язане з тим, що зменшились надходження від ДМК (через складну фінансово-виробничу ситуацію на меткомбінаті).