Проектування за бюджетні гроші в Кам’янському подорожчає

Проектування за бюджетні гроші в Кам’янському подорожчає

Піднято більш ніж вдвічі розмір заробітку проектантів, який враховується в кошторисах будівельних та ремонтних робіт, виконаних за бюджетні гроші. Посадовці місцевого самоврядування чекають значного подорожчання проектних робіт.

Автор: Валентин Фіголь.

Рішення затвердити розрахунок розміру кошторисної заробітної плати який враховується при визначенні вартості робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів об’єктів, замовником яких є бюджетні організації міста Кам’янське, було прийняте міськвиконкомом 29 січня.

Визначили розмір кошторисної заробітної плати для звичайних умов будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів у сумі 13,2 тисяч гривень.

Тобто, при розрахунку вартості будь якого будівельного чи ремонтного проекту, що замовить міське самоврядування, враховуватиметься заробіток підрядника-проектанта в розмірі 13,2 тисяч гривень.

В розрахунку, згідно рішення виконкому, складність робіт має розряд 3,8. Він застосований відповідно до додатку А до ДСТУ – ДБН.1.1–2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат вартості будівництва»: https://msmeta.com.ua/file/dbn_norma/DSTU/DSTU-N_B_D.1.1-2_2013.pdf. Це середній рівень складності: максимальний розряд – 8.

Цікаво, що проектантам нараховується ще й додаткова заробітна плата за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці (424,94 грн,). Маються на увазі роботи, що виконуються у важких (особливо важких) і шкідливих (особливо шкідливих) умовах: зварювальні, монтажні, гідроізоляційні, малярні, керування будівельними машинами, механізмами та спеціальним приладдям тощо. Цю доплату фахівці департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського визначили на підставі аналізу звітних даних підрядних організацій.

Рішення про підняття заробітної платні проектантам прийняте в результаті звернення підрядників, які виконують проектні роботи. Таких змін вимагає Наказ Мінрегіонрозвитку, зазначив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Нинішній розмір заробітку проектантів, що враховувався при кошторисних розрахунках – 5,5 тисяч гривень, нагадав О. Чернишов. В Дніпрі – 15 тисяч.

«Аби тепер самі проекти не подорожчали в 5 разів!» – прогнозує посадовець наслідки підняття заробітку підрядників-проектантів.

«Ніхто за такі гроші, як сьогодні, працювати не хоче!» – відповів Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ.

Наведемо приклад: проект запланованої на 2020 рік реконструкції вулиці ім.. 40 років Перемоги на лівобережжі коштує приблизно 700 тисяч гривень, проект реконструкції лівобережного парку – близько мільйона гривень.