Медреформа в Кам’янському: стаціонар СМСЧ №8 буде закрито

Автор: Валентин Фіголь

Стаціонарне відділення спецмедсанчастини №8, колишньої СМСЧ №61 ПО ПХЗ, буде закрито через непотрібність місту. Про долю лікувального закладу, переданого в підпорядкування місту, розповіла Юлія Манаєнкова, начальник міського управління охорони здоров’я.

На місті спецмедсанчастини буде створено міський діагностико-консультаційний центр. До нього будуть прикріплені деякі вузькоспеціалізовані медичні фахівці. Вони працюватимуть, де і працюють, але рахуватимуться за Центром, розповіла посадовець.

«Медсанчастина була створена для обслуговування робітників ПО ПХЗ. Сьогодні ПХЗ не працює, і своїх функцій заклад не виконує», — пояснила Ю. Манаєнкова.

Нагадаємо, міське самоврядування лише місяць тому погодилось взяти спецмедсанчастину на баланс міста. Але тримати 4-поверхове стаціонарне відділення напівпорожнім – завелика розкіш для бюджету міста, вважає Юлія Манаєнкова. Сьогодні, наприклад, в неврологічному відділенні є всього 10 койко-місць, і працює 14 медичних працівників. Для порівняння, в міській лікарні №9 на 40 пацієнтів – 29 осіб персоналу.

Стаціонар СМСЧ №8 вирішено закрити, а персонал буде працевлаштовано в інших медичних закладах. Можливо, доведеться звільнити медсестер та техперсонал пенсійного віку.

Персонал буде попереджено про майбутню реорганізацію за 2 місяці, як велить закон. Закриття стаціонарного відділення очікується десь у жовтні.

Що робити далі з величезною будівлею – поки не вирішено. Треба обстежити, бо є інформація, що будівля розвалюється – можливо, через розмивання грунту підтопленням навколишньої території. Якщо споруда виявиться міцною, може, її використають під хоспіс.

Спецмедсанчастина потроху зникає сама по собі, зазначила пані Манаєнкова, яка сама колись працювала там: закриті кілька відділень, нещодавно звільнився патологоанатом і відтак закрився морг.