Нагальні питання липневої сесії міськради Кам’янського: розподіл комунального майна «Тепломереж» та «Міськводоканалу»

Нагальні питання липневої сесії міськради Кам’янського: розподіл комунального майна «Тепломереж» та «Міськводоканалу»

Сесія міської ради, що відбулася 26 липня, схвалила ряд проектів про перерозподіл громадського майна між новоутвореними та нещодавно утвореними комунальними підприємствами. Ці проекти було подано на розгляд сесії нагально, на постійних депутатських комісіях їх не розглядали. Тексти проектів депутати отримали лише ввечері 25 липня, напередодні сесії.

Автор: Валентин Фіголь

Так, депутати надали згоду на те, щоб КВП КМР «Міськводоканал» передало в безоплатне користування, тобто позичило, комунальному підприємству «Кам’янська водопостачальна компанія» майно, яке перебувало на балансі існуючого водоканалу.

«Почекайте, поки ми розберемося з формальностями та судами…» – відповіла на питання журналіста «навіщо?» Наталія Лисак, недавно призначена генеральним директором «Міськводоканалу».

Щось подібне з міським водоканалом вже відбувалось років 10 тому. Тоді міськрада утворила нинішній «Міськводоканал» і передала йому майно з колишнього водопостачального підприємства, яке було ліквідоване банкрутством. Майно перейшло на нове підприємство, а борги старого були поховані разом з підприємством-банкрутом.

Відомості про відкриту судом справу про банкрутство нинішнього «Міськводоканалу» були опубліковані ще в 2018 році.

Подорожчання електроенергії для підприємств комунальної сфери зажене водоканал ще глибше в борги, бідкалась на засіданні депутатської комісії перед липневою сесією пані Лисак…

Нагадаємо, що «водопостачальна компанія» була утворена міськрадою ще в 2015 році, одночасно з «теплопостачальною компанією».

Нещодавно міськрада так само передала майно «Тепломережі» тій самій «теплопостачальній компанії», залишивши «Тепломережі» самі борги перед тепловиробниками та газопостачальниками.

На липневій сесії додатковим питанням було утворене комунальне підприємство Кам’янської міської ради «Центральні тепломережі» зі статутним капіталом в 10 тисяч гривень.  Радою було надано також згоду на те, щоб «Тепломережі» передали своє майно тепер вже «Центральним тепломережам».

Так само помандрували й борги споживачів центральної частини міста за послуги «Тепломережі» та база даних абонентів: спочатку депутати передали дебіторську заборгованість «теплопостачаючій компанії», а останнім рішенням – «Центральним тепломережам». Отже, хто був винен за тепло «Тепломережам» – тепер боржник «Центральних тепломереж».

Зате кредиторську заборгованість «Тепломереж» перед ПАТ «НАК Нафтогаз України» депутати передали «Кам’янській теплопостачаючій компанії». Отже, тепер борги «Тепломережі» за спожите тепло передані «теплопостачаючій компанії», а майно «Тепломережі» – «Центральним тепломережам».

Заодно міська рада передала «Південним тепломережам» 4 теплових пункта на Соцмісті та БАМі, що належали «Тепломережам».  «Південні тепломережі» було створено нещодавно для надання послуг опалення мешканцям Соцміста та БАМу. Виконком міської ради на засіданні 24 липня призначив «Південні тепломережі» наглядати за процесом децентралізації опалення в Кам’янському.