Човнярі ГО «Хвиля» шукають діалогу з міським самоврядуванням Кам’янського

Човнярі ГО «Хвиля» шукають діалогу з міським самоврядуванням Кам’янського

«Місту потрібно, щоб на лодочній станції не було війни, – заявив членам ГО «Хвиля» під час зустрічі Костянтин Саусь, заступник міського голови Кам’янського. – Не треба накручувати човнярів, нехай все заспокоїться і далі йде в робочому режимі!» Зустріч відбулась сьогодні вранці на човнярській станції «Хвиля».

Автор: Валентин Фіголь.

Ситуація, в якій опинились човнярі після того, як міська рада відібрала в ГО «Хвиля» земельну ділянку під човнярською станцією в «пенсійній» затоці Дніпра – про це говорили заступник міського голови та члени громадської організації.

Землю в «Хвилі» відібрали за те, що човнярі використовували ділянку не за призначенням, тобто, будували на ній різні сумнівні споруди. Тепер човнярі мають платити за послуги ГО (охорона, благоустрій територія, електроенергія, вода, вивезення сміття тощо), та ще й сплачувати КП «Благоустрій» за «нецільове використання земель міста».

Як пояснював Григорій Самойленко, представник КП «Благоустрій» і депутат міської ради, човнярі мають платити за нецільове використання землі під їхніми об’єктами на території станції. По 7,4 гривень за квадратний метр землі під човном, елінгом, спорудою на березі або на боні.

«А чого береться плата за користування боном, ніби це земельна ділянка? Це ж штучна споруда на воді!» – питали човнярі в посадовців. За даними держгеокадастру, бони – це земля міськради, відповів Сергій Жилко, директор КП «Благоустрій».

«Я бачу, воно пішло не в те русло, – прокоментував ситуацію з подвійними платежами К. Саусь. – Треба приводити до одної плати, не більшої, ніж була».

«Як ГО «Хвиля» без землі продовжить дію угод про вивезення сміття, про електроенергію тощо?» – поцікавився Олександр Дейнека, голова правління «Хвилі». Пан Саусь відповів, що угоди на послуги можна укладати через «Благоустрій». І туди ж працевлаштувати за потреби охоронців-човнярів, бо ніхто не проти, щоб члени ГО продовжували охороняти своє майно.

Заступник міського голови наголосив, що потрібно повертати життя човнярів у спокійне русло і пообіцяв, що всі спірні моменти будуть залагоджені. На кінець тижня домовились підвести підсумки складання реєстру проблем.

Читайте також:

Бійка на човнярській станції «Хвиля» в Кам’янському – продовження старого конфлікту