Закриття купального сезону, співи біля базару та подарунки від земляків у Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

День, коли православні християни чествують пророка Іллю, за народними звичаями, вважався днем закриття купального сезону на водоймах. Мабуть, в цей період з водою дійсно відбувається щось дивне. Як ото буває з людьми, в яких хворі кровоносні судини: на зміну погоди самопочуття погіршується, загострюються хронічні хвороби… І це сьогодні відчули на собі користувачі послуг водоканалу. В місті в один день відбулось не менше 3 аварійних ситуацій на водогонах. Без води на кілька годин залишились мешканці груп житлових будинків на Дніпробуді та в районі вулиці Республіканської. Ще один аварійний виток води стався на вулиці Г. Романової – там, де ремонтні роботи велися й учора.

Святкували сьогодні свій день і десантники. Чоловіків у блакитних беретах можна було побачити, наприклад, з дитячою коляскою і дружиною під другу руку.

Тріо чоловіків в беретах співали та збирали гроші навпроти входу в центральний базар Кам’янського. Репертуар у них був відповідний антуражу: про куполи в небі та нелегку, але почесну долю.

Тимчасом на проспекті Свободи в недавно відремонтованому сквері купались в пилюці горобці – очевидно, у них теж було якесь свято. Раніше казали, що це на дощ. Сьогодні прикмети такі ж точні, як і прогнози.

В тому ж сквері сьогодні можна було побачити своєрідні місцеві прояви гумору та святкового настрою. Хтось подарував металевій жінці з кошиком та парасолькою пару чоловічого взуття. Ще хтось демонтував колесо у дитячої качелі – якраз навпроти того місця, де купались в пилюці горобці.