Нові комунальні автобуси у Кам’янському: в цьому році 30 штук за гроші від ДМК

Плани міського самоврядування щодо придбання 40 нових автобусів «Атаман» для поповнення комунального автопарку трохи міняються. Цьогоріч вже планується купити три десятки автобусів, і кредит для цього не брати.

Автор: Валентин Фіголь

Такі наміри влади обговорювались на позачерговому засіданні міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія розглядала транспортну ситуацію в Кам’янському. Пасажирський транспорт працює кепсько, визнають представники влади. В наступному році, нагадав Дмитро Конельський, начальник міського управління з питань транспорту, закінчаться терміни угод з приватними перевізниками, а що далі – невідомо. Перевізники не хочуть працювати на міських маршрутах в Кам’янському, кажуть посадовці.

Міськрада вирішила придбати в лізинг 40 автобусів Черкаського заводу. На сесії міськради 26 липня було прийняте рішення щодо Програми розвитку комунального автопідприємства 042802. В ньому є намір профінансувати погашення платежів, пов’язаних з лізингом, на 39,5 мільйонів гривень. Договор лізингу, згідно іншого рішення сесії, доручено підписати директору КАТП пану Іваньківу.

Всього, до 2024 року включно, місто взялося заплатити по умовам лізингу 137 мільйонів гривень.

Ще в кінці липня міські посадовці вели переговори з «Укргазбанком» про кредит. Та, як повідомила директор департаменту економічного розвитку міської ради Галина Єрмоленко, у липні банк вніс до проекту договору суттєві доповнення, які тепер комунальне підприємство виконати не в змозі.

«Міський голова ставить перед нами завдання закупити 30 автобусів до кінця року. На наступний рік буде закладено в бюджет кошти на закупівлю нових автобусів. Таким чином будемо партіями закупати нові комунальні автобуси та оновлювати автопарк», – сказав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. Спочатку заплановано придбати 20 автобусів, до кінця року – ще 10.

Щодо автобусів, то їх заплановано придбати в цьому році без кредиту. Адже існує меморандум між самоврядуванням та ДМК: комбінат заплатить в бюджет 40 мільйонів гривень. Ось за ці гроші й пропонується фінансувати заходи з обслуговування лізингу (поступовий викуп щорічними платежами) в 2019 році.

Всього, за словами міського голови Андрія Білоусова, планувалось за кілька років придбати сотню комунальних автобусів.