Пауза у виплатах лікарняних і проблеми районних адміністрацій в Кам’янському

Пауза у виплатах лікарняних і проблеми районних адміністрацій в Кам’янському

Заява Фонду соціального страхування про призупинення виплат по лікарняним та декретним стала несподіваною проблемою для райадміністрацій в Кам’янському, які проходять процедуру ліквідації.

Автор: Валентин Фіголь

Вибрики Фонду?

«20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду», – повідомила прес-служба Фонду.

«На сьогодні до Фонду подали на фінансування заяви-розрахунки на 13,573 млрд гривень, що перевищує кошторис за цим напрямом на 1,038 млрд грн.», – було сказано в повідомленні 20 листопада.

«За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету», – прокоментував ситуацію директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Нагадаємо: загальні видатки Фонду на цей рік було заплановано у розмірі 23,26 млрд гривень.

Інформація про призупинення фінансування виплат Фондом соціального страхування не відповідає дійсності, заявили 21 листопада в Мінсоцполітики. І звернули все на Є. Баженкова: мовляв, його тільки но рішенням суду поновили на посаді  – і він одразу після  державної реєстрації свого поновлення призупинив виплати.

«18 листопада Міністерство соціальної політики уже звернулося до Міністерства юстиції із проханням скасувати дії державного реєстратора щодо запису в ЄДРПОУ Баженкова Є.В. як директора виконавчої дирекції Фонду», – сказано в повідомленні прес-служби міністерства. Мінсоцполітики гарантує поновлення виплат.

Несподівана перешкода ліквідації

Незрозуміла ситуація з призупиненням виплат по лікарняним може стати на заваді ліквідації районних адміністрацій в Кам’янському. Про це говорили посадовці на оперативній нараді під головуванням Олександра Чернишова, першого заступника міського голови.

Про паузу у виплатах повідомили посадовців з місцевого підрозділу Фонду. Справи такі: поки не будуть зроблені всі необхідні виплати працівникам – райадміністрації не зможуть закрити свої баланси, рахунки. А без цього неможливо завершити процес ліквідації адміністрацій.

«Не зможемо ліквідувати – просто зачинимо на великий замок…» – пожартував О. Чернишов. І заспокоїв колег: мовляв, все владнається, наверху нагорнули проблем – самі й розгребуть.

Атож – майбутнє покаже, райадміністрації мають бути ліквідовані аж з середини січня 2020 року, погодились посадовці.