Майбутнє в гостях у Кам’янському: візит інвесторів з НЕФКО та виставка інтерактивних роботів

Автор: Валентин Фіголь

Робоча зустріч міського голови Андрія Білоусова, який саме сьогодні повернувся з відпустки, з представниками північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО» відбулась у Кам’янському.

У ході зустрічі сторони обговорили реалізацію двох проектів, на які місто сподівається отримати кредити від «НЕФКО»: реконструкція водопровідних споруд і установка приладів обліку для комунального підприємства «Міськводоканал», а також проведення теплової санації та ремонту покрівлі в ліцеї №2.

«Спільно з Євросоюзом ми запускаємо нову програму «Інвестиційна платформа добросусідства», яка стосується водного сектора. Підприємство «Міськводоканал» стане одним із перших учасників програми водної сфери, яка передбачає швидкоокупаємі впровадження та енергоефективні заходи. З Андрієм Білоусовим ми співпрацюємо вже багато років, знаходимо взаєморозуміння з усіх питань, швидко вирішуємо завдання і проходимо державні процедури. Але найяскравішим показником нашої успішної взаємодії та ефективної роботи міського голови є реалізація вже третього проекту у Кам’янському», – сказала керівник представництва «НЕФКО» в Україні Юлія Шевчук.

Раніше за грантові кошти «НЕФКО» були успішно реалізовані проекти модернізації системи зовнішнього освітлення на мостовому переході через річку Дніпро та термодернізація будівлі школи №37.

«Це лише один із напрямів. Ми залучаємо кошти з усіх можливих джерел, щоб вкладати їх у наше місто і розвивати його інфраструктуру», – сказав Андрій Білоусов.

Тимчасом в вестибюлі колишнього кінотеатру «Шевченко» відкрилась виставка «Світ роботів» — ще одне своєрідне віконечко в майбутнє На виставці представлені роботи, з якими можна гратись. Вони розмовляють з людиною, реагують на дотик, слухаються команд. На виставці можна покататись на роботі-рікші, зробити віртуальну відеомандрівку з «ефектом присутності».

 

Експозиція дає уявлення про можливості сучасної робо техніки. Можливо, скоро ці роботи стануть звичними елементами домашнього побуту. Якщо подешевшають: сьогодні робот розміром з холодильник, який імітує розмову з людиною, коштує 10 тисяч доларів США, розповіли працівники виставки.