Кілька рішень в напрямку децентралізації опалення зробив міськвиконком в Кам’янському

Низка рішень щодо впорядкування послуг з централізованого опалення в місті були прийняті виконавчим комітетом Кам’янської міської ради шляхом опитування між засіданнями.

Автор: Валентин Фіголь

Одне з таких нагальних рішень — визначити КП КМР «Центральні тепломережі» виконавцем послуг з централізованого опалення в будинках та приміщеннях м.Кам’янського. Підприємство було нещодавно створене рішенням міської ради і отримало майно КП «Тепломережі». Тепер новоутворене КП отримало і функції «Тепломереж». Йому доручено укладати угоди про теплопостачання з усіма споживачами.

«Визначити КП КМР «Південні тепломережі» виконавцем послуг
з централізованого опалення в будинках та приміщеннях м.Кам’янського», — написано в іншому рішенні міськвиконкому.  «Південні» також були створені нещодавно для обслуговування мешканців Соцміста та БАМу .

Інше рішення визначило інвестором для будівництва автономних котелень
та надання послуг щодо опалення побутової та соціально-культурної сфери міста приватне підприємство «Компанія Мастерок». Компанія виборола цю роботу на конкурсі «Відбір інвесторів для будівництва автономних котелень та надання послуг щодо опалення побутової та соціально-культурної сфери міста (об’єкт №61)» від 13 червня 2019 року. Виконком доручив юридичному відділу міської ради спільно з департаментом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради розробити та надати на підписання першому заступнику міського голови Чернишову О.А. проект інвестиційного меморандуму.

Міськвиконком затвердив також норми питомих витрат теплової енергії на опалення об’єктів, теплопостачання яких здійснюють комунальні підприємства Кам’янської міської ради «Центральні тепломережі», «Кам’янська теплопостачальна компанія» та «Південні тепломережі». Це ще один крок в упорядкуванні передачі функцій від старих «Тепломереж» новим теплопостачаючим підприємствам.

Наступне рішення, прийняте днями шляхом опитування: «Про визначення КП КМР «Теплотехнік» управителем та виконавцем послуг з технічного обслуговування, будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів газорозподільних мереж загального користування багатоквартирних будинків м.Кам’янського».

«Теплотехнік» визнано також надавачом дозволу на приєднання до існуючої системи газопостачання багатоповерхового будинку з метою встановлення індивідуального газового опалення та/або гарячого водопостачання в квартирах/приміщеннях багатоквартирних будинків.

Виконком міської ради доручив КП КМР «Теплотехнік», як управителю, впорядкувати з газопостачальниками та споживачами газу питання «хто за які комунікації відповідає і якими розпоряджається».

КП повинно здійснювати на договірних засадах технічне обслуговування, будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти газорозподільних мереж загального користування багатоквартирних будинків в місті.

Виконавець послуги має затвердити Порядок отримання дозволу на приєднання до існуючої системи газопостачання багатоповерхового будинку з метою встановлення індивідуального газового опалення та/або гарячого водопостачання
в квартирах/приміщеннях багатоквартирних будинків.

Міськвиконком своїм рішенням рекомендує Кам’янському відділенню АТ «Дніпропетровськгаз» передати КП КМР «Теплотехнік» виконавчо-технічну документацію на газорозподільні мережі загального користування багатоквартирних будинків та акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.