Депутати пропонують збільшити плату за землю для забруднювачів довкілля в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Сьогодні в постійних депутатських комісіях почався попередній розгляд порядку денного наступної сесії міськради. Комісії засідатимуть протягом тижня, тому маємо встигнути розповісти про всі цікаві та важливі рішення, які будуть запропоновані на вересневу сесію представницького органу місцевого самоврядування Кам’янського. Якщо, звичайно, депутатам виконавчі органи не підкинуть ще додаткових питань напередодні сесії, як це часто трапляється. Вже на сьогодні додаткових питань в порядку денному вересневого засідання ради очікується більше, ніж чергових.

Полегшенням для підприємців названо проект рішення, який відміняє договори сервітуту для тимчасових торгівельних споруд. Застосовувати угоди сервітуту для тимчасових споруд незаконно, пояснив депутатам необхідність відміни Михайло Кравець, посадовець міського управління з питань адміністративних послуг, підприємництва та споживчого ринку.

«Де написано, що незаконно?» — поцікавився Володимир Селищев, депутат міськради, член комісії з питань містобудування й архітектури. М. Кравець послався на рішення судового пленуму. «Нам говорили, що треба поповнювати бюджет!» — нагадав депутат Селищев, навіщо депутати в 2011 році придумали підписувати угоди сервітуту для тимчасових об’єктів торгівлі.

Додати 20 мільйонів гривень на погашення боргів теплопостачального підприємства пропонують посадовці департаменту ЖКГ. Щоб подати опалення восени, треба купити газ та погасити борги, нагадали депутатам комунальники. «Азоту» треба заплатити борг в 5 мільйонів за опалення Соцміста торік.

Ще 16 мільйонів доведеться передати на погашення боргів водоканалу за енергоносії. Підприємство не проводитиме реконструкцію водогону по вулиці Тульській вартістю 8,7 мільйонів гривень. Доведеться забрати на погашення боргів 8 мільйонів з 14, запланованих на встановлення водяних загальнобудинкових лічильників.

Ще 8,2 мільйонів департамент ЖКГ просить на нові контейнери для сміття, плюс 400 тисяч гривень на знищення пацюків та клопів, мільйон на внутрішньо квартальні дороги та тротуари, 500 тисяч на дитячі майданчики, мільйон на засипання погребів.

Сьогодні депутати з бюджетної комісії запропонували підвищити податок на землю промисловим підприємствам, які забруднюють довкілля. Принагідно згадали викиди ДМК: мовляв, якщо не можемо примусити зменшити забруднення, то примусимо платити більше. Міська рада, теоретично, може так і зробити, підтримавши пропозицію колег.

Тимчасом сьогодні в місто заїхали перші 10 автобусів «Атаман» з 30, які місто купує у автовиробників з Черкас. Автобуси придбані для створення комунального пасажирського автотранспорту, угоду про купівлю підписав, як доручила йому міська рада, директор КАТП пан Іваньків. Цьогоріч поповнення комунального автопарку «Атаманами» коштуватиме приблизно 60 мільйонів гривень.