Шлях до істини: погляд художника через 13 дверей

Шлях до істини: погляд художника через 13 дверей

Автор: Валентин Фіголь

Виставка «13 дверей» художника з Дніпра Анатолія Меньківа відкрилась в історичному музеї Кам’янського. В експозиції представлені художні зображення 13 різних дверей. Ці двері художник побачив під час мандрів Європою.

«Двері – це символ проходження певного життєвого шляху», – пояснив художник. Людина проходить якісь етапи життя, потрапляє в різні приключки, вибирається з них і набуває досвіду – ніби переходить з одного приміщення в інші, проходячи крізь кризові ситуації, як крізь двері…

Менків митець

«Якщо істина є, то вона прихована за дверима. Її пошук – це і є життя», – розкриває автор символізм своїх творів.

А. Меньків – художник та дизайнер, має дві освіти. «Дві різні освіти – художня та філософська, дають змогу бачити життя з різних боків», – зауважив художник.

А.Менків

Бачити життя об’ємно – дуже важливо для митця, бо інакше в його творах не буде правди, пояснив пан Анатолій. Митець має бути адекватним своєму часу, не відставати, але й не надто випереджати. «Вважається, що в суспільстві приблизно 10% людей – це активна авторитетна меншість, яка здатна сприймати нові течії, – розповів художник. – Митець повинен бути зрозумілим для цих 10%, і тоді він буде визнаним, отримає реалізацію».

Експозиція пана Меньківа теж сучасна – інтерактивна, як нині модно говорити. Біля кожної картини є зображення електронного коду. Якщо піднести до нього смартфон, то залунає звуковий супровід, і можна почути звуки, характерні для того місця, де художник побачив зображені на картині двері.

Анатолій Меньків знайомий мешканцям Кам’янського по торішній виставці художніх робіт людей, які проходили під його керівництвом реабілітацію мистецтвом. Пан Анатолій – арт-терапевт, він працює з учасниками АТО та волонтерами.