Пристрасті по легальних зарплатнях та викриття чергового «мінера» в Кам’янському

Пристрасті по легальних зарплатнях та викриття чергового «мінера» в Кам’янському

Повальні перевірки роботодавців на предмет офіційного оформлення трудових відносин, дотримання прав працівників, виплати їм у повному обсязі заробітної плати з відрахуваннями податків і внесків почнуться в місті в жовтні, обіцяє міське самоврядування.

Відділ праці та соціально-трудових відносин був створений в структурі виконавчих органів Кам’янської міської ради ще в березні поточного року. У перелік функцій відділу входить контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними і фізичними особами, а також підприємцями, які використовують працю найманих працівників.

22 серпня цього року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову про порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю. Тепер, на підставі цієї Постанови, інспектори відділу можуть приступати до своїх обов’язків.

На даний момент співробітники відділу проводять роз’яснювальну роботу і намагаються встановити діалог із роботодавцями щодо оформлення трудових відносин і уникнення істотних штрафів.

В жовтні інспектори почнуть без попередження проводити перевірки, в межах яких вони мають право знайомитися з будь-якою документацією підприємства, що стосується працевлаштування працівників, а також виписувати штрафи у разі виявлення порушень, вести фото-і відеозйомку.

Тимчасом в місті, за офіційними даними, зростає середня заробітна платня.

Аналіз соціально-економічного стану міста за підсумками І півріччя поточного року показав, що середня номінальна заробітна плата у перші 3 місяці 2019 року перевищила розміри соціальних гарантій у 5,2 рази і становила 9622 гривень та зросла на 31,4% до відповідного періоду минулого року.

За даними статистики, станом на 1 липня загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 11,9 мільйонів гривень та збільшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року в 3 рази – на 8,1 мільйонів.

Із загальної суми невиплаченої заробітної платні 68,8% складає заборгованість на трьох підприємствах державної форми власності: ДП «Бар’єр» – 3,1 мільйони гривень, ДП «Смоли» – 3,1 мільйони гривень, ДП «УкрДІАП» – 1,9 мільйони гривень.

Порівняно із початком року заборгованість до бюджету Пенсійного фонду України зменшилась на 1% і у першому півріччі становила 1,9 мільйони гривень.

Сьогодні стало відомо про викриття чергового «псевдомінера», який вчора під вечір паралізував роботу ТРЦ ЦУМ брехливим повідомленням про замінування будівлі. Нагадаємо, через це неправдиве повідомлення правоохоронцям та рятувальникам довелось евакуювати персонал та клієнтів ТРЦ, проводити обстеження будівлі в пошуках вибухового пристрою.

Як повідомила поліція, викрито 26-річного чоловіка, який зізнався, що був п’яний і повідомив про «замінування» ЦУМу. За цю витівку, що кваліфікується як неправдиве повідомлення про небезпеку, «мінер» може отримати до 6 років ув’язнення.