Хто обігріватиме Кам’янське в опалювальний сезон 2019-2020

Хто обігріватиме Кам’янське в опалювальний сезон 2019-2020

Валентин Фіголь

Послугу централізованого опалення в Кам’янському в майбутньому опалювальному сезоні надаватиме КП КМР «Тепломережі». Про це заявив Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського.

«Тепломережі», нагадаємо, міське самоврядування сьогодні намагається врятувати від банкрутства. Для цього треба терміново знайти в бюджеті міста 45 мільйонів гривень, щоб заплатити борги «Тепломережі» перед НАК «Нафтогаз України». «Міський голова голову ламає: що робити з Нафтогазом?.. 45 мільйонів знайти під кінець року – це важко!» – прокоментував ситуацію Дмитро Щербатов, заступник міського голови.

НАК сьогодні вимагає погасити не менш 90% боргів за використане тепло для отримання лімітів на газ для запуску теплогенеруючого обладнання. 45 мільйонів як раз не вистачає Кам’янському, щоб отримати ліміти для початку опалювального сезону.

«А інші підприємства, які повідкривали – позакриваємо?» – цікавляться депутати міської ради в постійних комісіях.

«Ні, у нас буде багато запасних ходів для Нафтогазу», – пожартував Д. Щербатов.

Міське самоврядування, нагадаємо, планувало ліквідувати КП КМР «Тепломережі» через банкрутство, а для надання послуги централізованого теплопостачання заснували кілька нових комунальних підприємств. Але, як пояснюють посадовці, «Нафтогаз» хоче мати справу лише зі своїм старим боржником – «Тепломережами».  «НАК сказав: робіть, що хочете, а ліміти ми даємо тільки на «Тепломережі»!» – прокоментував ситуацію Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського.

Отже, на сесію міської ради 4 жовтня виноситься проект змін до міської Програми розвитку КП КМР «Тепломережі». Серед цих змін – збільшення внесків міськради до статутного фонду КП на 45 мільйонів гривень.

Основне питання тепер, яке стоїть перед міським самоврядуванням: де взяти 45 мільйонів гривень. «Будемо скорочувати видатки», – каже Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів КМР.