Гарячі купелі та холодні батареї у Кам’янському

Гарячі купелі та холодні батареї у Кам’янському

Стара й трухлява система централізованого опалення в правобережній частині міста нагадала про себе одразу в кількох місцях.

Автор: Валентин Фіголь.

Не перший день вже вовтузяться ремонтники КВП КМР «Тепломережі» на вулиці Лисенка, біля перехрестя з Республіканською. Тут доводиться міняти фрагменти теплотраси – задіяти техніку.

Тимчасом трапилась аварійна ситуація на магістральному трубопроводі, що постачає теплоносієм Черемушки та Дніпробуд. Комунальники виявили аварійну ділянку магістралі і взялись її міняти. Для цього теж потрібна техніка, тому роботи затяглись на весь день.

Про менш масштабну, але не менш драматичну ситуацію розповіли мешканці будинку 119 по вулиці Васильєвській (колишня Арсенічева). Там прорвало трубу опалення на горищі, і теплоносій затопив кілька квартир. На верхньому поверсі повідпадали шматки стелі, гарячим потопом пошкоджено майно мешканців.

Технічний стан застарілого й зношеного обладнання системи централізованого опалення недешево коштує місту. Наприклад, на заходи підготовки до опалювального сезону КП «Тепломережі», за даними департаменту ЖКГ та капітального будівництва, витратило 20 мільйонів гривень. При цьому було замінено майже 2,5 кілометри тепломереж, проведено гідравлічні випробування системи ЦО…

Міське самоврядування декларує курс на децентралізацію опалення. Про намір перевести все правобережжя Камянського на електричне індивідуальне опалення протягом найближчих трьох років говорив торік Андрій Білоусов, міський голова. Якщо наміри влади здійсняться, то сотні кілометрів старих іржавих труб (а також не таких старих) виявляться нікому не потрібні.