Невгамовні скаржники та примхливі депутати заважають працювати виконавчій владі в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Про загальні плани роботи на тиждень, невідкладні справи та роботу органів місцевої влади зі зверненнями громадян, зазвичай, говорять посадовці на понеділковій ранковій оперативній нараді посадовців міського самоврядування.

Замучили зверненнями

На минулому тижні органи міського самоврядування отримали 316 звернень від громадян. Більшість з них надійшли до департаменту ЖКГ та капітального будівництва (144). Для порівняння: районні адміністрації отримали протягом тижня по 4 звернення.

Значна кількість звернень надходять від одних і тих же людей, зазначили доповідачі. Вони назвали два прізвища мешканців Кам’янського (обидві жінки), які постійно пишуть звернення до органів міського самоврядування, державної влади та охорони правопорядку. Причому звернення часто бувають фактично одні й ті ж: дадуть посадовці відповідь, а громадянин пише нове звернення з того ж самого питання…

Необхідність постійно переписуватись з такими дописувачами відволікає посадовців від інших справ, нервує працівників, акцентували учасники наради.

«Чому не можна подати до суду на цих дописувачів за зловживання своїми правами?» – спитала колег Валерія Гаркуша, голова Дніпровської райдержадміністрації . На її думку, посадовці можуть за допомогою таких позовів захищатись від нав’язливих громадян.

Комісари ніяк не зберуться

Сьогодні мали завершитись засідання постійних депутатських комісій, де розглядається порядок денний майбутньої сесії міської ради, запланованої на 4 жовтня. Останньою мала б засідати комісія з питань екології. Але комісари ніяк не зберуться, зазначила Тетяна Завгородня, заступник міського голови – невідомо, чи буде сьогодні те засідання, чи якось депутати всі проекти рішень сесії розглянуть інакше.

«Отак: готуєшся доповідати на тих комісіях, плануєш свій робочий час – а в них ніяк кворум не знайдеться!..» – невдоволено бурчали посадовці – керівники підрозділів, які готували проекти рішень міськради.

Події, що очікуються

З майбутніх справ на оперативці озвучили кілька.

1 жовтня очікується відкриття будинку соціального житла для переселенців на проспекті Конституції, 32. Це колишній гуртожиток, реконструйований за гроші міжнародного гранту. Відкриття відбудеться, якщо електропостачальники встигнуть підключити живлення, акцентував Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

2 жовтня посадовці чекають на відповідь Держказначейства: чи матиме Кам’янське в цьому році перевиконання бюджету, тобто перевищення запланованого рівня доходів на 5 чи більше відсотків. Це залежатиме від того, чи заплатить ДМК до бюджету, скільки обіцяв в цьому році, нагадав колегам О. Чернишов: «Якщо пообіцяли – значить, дадуть!»

«Подивимся…» – обережно відповіла Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів.

3 жовтня заплановано відкриття дитячого садку №43 на Черемушках, реконструйованого також за гроші міжнародних грантодавців.

«Розпишіть, скільки грошей коштувала торік новорічна ялинка», – загадав пан Чернишов директору гуманітарного департаменту Тетяні Оніщенко. Торік ялинка була висотою 18 метрів, а цього річ треба докупити ще 4 метри, щоб була 22 метри заввишки, пояснив завдання перший заступник міського голови.