Перспективи централізованого опалення в Кам’янському за тиждень до початку опалювального сезону

Перспективи централізованого опалення в Кам’янському за тиждень до початку опалювального сезону

Хто надасть послугу централізованого опалення в Кам’янському в опалювальному сезоні 2019-2020 років? Пропонуємо побіжний огляд ситуації на сьогодні, з врахуванням свіжих рішень міського самоврядування.

Автор: Валентин Фіголь

Повернення «Тепломереж» на ринок теплопостачання в Кам’янському було схвалене депутатами міської ради на сесії 4 жовтня.

Підтримане радою  рішення про припинення процедури банкротства комунального підприємства «Тепломережі» було подане до порядку денного як додаткове, але активно обговорювалось в депутатських комісіях. Кілька посадовців, включаючи трьох заступників міського голови, пояснювали депутатам проект рішення.

Рішення передбачає визнання КП КМР «Тепломережі» соціально важливим для міста надавачем послуги централізованого опалення. Міська рада має схвалити відновлення платоспроможності «Тепломереж», а також звернутись до суду для припинення процедури банкротства підприємства.

«Плануємо санацію підприємства», – відповів на питання депутатів про подальшу долю переобтяжених боргами «Тепломереж» Максим Калмиков, директор департаменту комунального майна та земельних відносин Кам’янського.

Рішення вимушене позицією НАК «Нафтогаз України – так сказали кілька посадовців вищого міського рівня. «Нафтогаз», мовляв, ліміти на газ для початку опалювального сезону даватиме лише для КП КМР «Тепломережі», які мають борги перед ним та іншими тепло- та енергопостачальниками.

Депутати в комісіях цікавились: чи закриють тепер новостворені теплопостачальні КП, чи не забере хтось інший гроші платників, бо майно «Тепломереж» у податковій заставі через борги? Гроші НАКу ніхто не забере, запевнили посадовці. Нові КП поки що не закриватимуть, бо з НАК щодня по-різному.

Отже, «Тепломережі» повертаються до надання послуги централізованого опалення населенню. Окрім районів, де планується перехід на індивідуальне опалення. Передається назад майно, яке передали влітку депутати новоствореним теплопостачаючим підприємствам. Переводиться персонал. Директори підприємств – діючі та колишні, і, можливо, майбутні, обіцяють до кінця жовтня вирівняти ситуацію з заробітною платнею.

Споживачі, які платили торік «Тепломережам» – їм і платитимуть в цьому опалювальному сезоні, який має початись 15 жовтня, згідлно рішення міськвиконкому Камя’нського. Принаймні, до нових рішень міського самоврядування.

До Програми розвитку КП КМР «Тепломережі» іншим рішення міської ради вносяться зміни: підприємству виділяють ще 30 мільйонів гривень на погашення боргів перед «Нафтогазом». А всього для отримання лімітів на газ місто має терміново десь знайти більше 45 мільйонів гривень. «Будемо шукати», – прямо відповіла Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янського, на запитання про те, звідки взяти майже півсотні мільйонів гривень. Питання складне, визнають посадовці публічно: під кінець року вже всі гроші розділені по витратам, доведеться десь забрати…

Отримати ліміти на газ необхідно для запуску системи централізованого опалення, підкреслювали протягом кількох останніх днів посадовці та комунальники. Подальше проходження сезону залежатиме від платежів споживачів, нагадували вони.