Історія про те, звідки беруться борги «Міськводоканалу» в Кам’янському

Історія про те, звідки беруться борги «Міськводоканалу» в Кам’янському

Тиждень текла питна вода біля будинку №74 по вулиці Матросова. «Куди вона тече і хто за це заплатить?» – питають мешканці, з тривогою заглядаючи то в підвал, то в дірку біля стіни будівлі.

Автор: Валентин Фіголь

Заявку про те, що з-під землі поряд з будинком тече вода, мешканці подали в ЄДС ще 10 жовтня. Після цього кілька разів звертались як до Єдиної диспетчерської служби, так і до диспетчера «Міськводоканалу» (за номером 067 563 46 13).

«В ЄДС нам кажуть, що заявка за цією адресою вже зареєстрована, – розповіла Надія, співвласниця будинку. – А в водоканалі сказали, що наша аварія в них не найбільша…»

«А вода почала текти дужче за останні добу-дві!» – зазначила пенсіонерка Ганна Савелівна.

Дійсно, питна вода утворила цілий ставок біля будинку. В підвалі, де водогін входить в будинок, теж мокра стіна, хоч на підлозі води ще немає.

На додачу до цього ще почала провалюватись земля біля стіни будинку в кількох метрах від місця витоку води. Дірка зверху невелика, до півметра, але глибока – дна не видно… «Оце ще біда! Ще провалимося під землю, або почнуть стіни розвалюватись, як отут поряд, на Лисенка, 69!» – тривожаться мешканці будинку.

Поряд з місцем витоку води – колодязь водогону. В цьому місці аварійники водоканалу колупаються, щонайменше, раз на рік, згадують співвласники будинку. «Вже б поміняли ту трубу, чи що? – ремствують люди. – Це ж наші гроші течуть по землі – ті, що ми платимо за воду! А вони тарифи підіймають!..»

Приблизно 40% питної води втрачається в зношених та аварійних мережах, визнають комунальники. Щоправда, до тарифу на послугу централізованого водопостачання входить лише 27% аварійних втрат води. Решта втрат – збитки водоканалу. Аварійна служба водоканалу обслуговує до 400 аварій на водогонах протягом року. Знавці кажуть, що через дірку у вуличній водопровідній магістралі може витекти до 10 кубометрів води за годину. Якщо взяти, що в середньому споживачі – мешканці міста платять 9,5 гривень за кубометр води, то за тиждень біля будинку №74 по вулиці Матросова витекло води приблизно на 15 тисяч гривень.

Вранці 18 жовтня на місце витоку прибула аварійна бригада “Міськводоканалу”, і почались ремонтні роботи.