Ефективних власників житла продовжує підтримувати міське самоврядування в Кам’янському

Ефективних власників житла продовжує підтримувати міське самоврядування в Кам’янському

Більше 10 мільйонів гривень планує витратити міське самоврядування на сприяння розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в 2020 році.

Автор: Валентин Фіголь

Фінансування збільшать вдвічі

Жовтнева сесія міської ради затвердила зміни до міської комплексної Програми сприяння розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Кам’янське
на 2018-2022 роки. Міськрада трохи додала грошей на заходи Програми в наступному році, пояснив після сесії Олександр Залевський, секретар ради.

Головне, на що Програма передбачає направити бюджетні кошти  – реалізація проектів з ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ, у тому числі ремонт внутрішньобудинкових електричних мереж. На це міське самоврядування хотіло би виділити в наступному році 9,97 мільйонів гривень.

Ще 100 тисяч планується витратити на організацію обговорень, нарад, круглих столів, обміну досвідом, курсів, тренінгів, семінарів, навчань.  На публікацію інформаційних матеріалів та кращого досвіду ОСББ у засобах масової інформації, на офіційному сайті міської ради, через друковані матеріали (буклети, пам’ятки тощо) заплановано ще 30 тисяч гривень.

Міський голова на зустрічі з мешканцями будинку, модернізованого за кошти ОСББ та міського бюджету

Ці витрати мають сприяти популяризації ідеї ОСББ. Адже ОСББ – це майбутнє утримання житлового фонду, як зазначив міський голова Андрій Білоусов, тому міське самоврядування підтримує ефективних та відповідальних власників житла.

Більше активності – більше підтримка

Програма, як написано в тексті рішення міської ради, створена для заохочення мешканців міста до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Програма передбачає забезпечення участі співвласників багатоквартирних будинків у співфінансуванні ремонтів та модернізації житлового фонду міста. Тобто, міський бюджет допомагає тим ОСББ, де члени об’єднання самі собі допомагають: участь у заходах Програми передбачає, що мешканці будинку сплачують від 10% вартості робіт за проектом, а решту – місто з бюджету.

Серед ОСББ, бажаючих долучитись до Програми і отримати фінансування, буде проведено конкурс, пояснив О. Залевський. Шансів на перемогу буде більше у тих об’єднань, які зможуть зібрати більшу суму спів фінансування. Наприклад, якщо мешканці запропонують 20% заплатити самі, то обженуть в конкурсі тих, хто спроможеться на 10%.

Цьогоріч Програма передбачала фінансування в межах 5 мільйонів гривень. З них, за словами секретаря міськради, було профінансовано 2 мільйони.

Минулого року, як розповідав у листопаді 2018 року міський голова, було подано 16 заявок від ОСББ на участь в конкурсі, щоб взяти участь у Програмі. Серед них – будинок по проспекту Ювілейному, 67 (на світлині), де було зроблено термомодернізацію за 200 тисяч гривень, з яких 20 тисяч зібрали мешканці.

Загалом Програма сприяння розвитку ОСББ на 2018-2022 роки передбачає фінансування в розмірах приблизно 50 мільйонів з міського бюджету.