Як батьки та педагоги будували «Школу довіри» в Кам’янському

Міська батьківська конференція «Будуємо школу Довіри» відбулась 13 листопада в загальноосвітній школі №5.

Автор: Валентин Фіголь

Захід проходив в школі, якій виповнилось 85 років. Тут навіть інтер’єр нагадував про традиції шкільної освіти.

На конференцію зібрались посадовці департаменту з гуманітарних питань, педагоги та активні батьки школярів, вщерть заповнивши шкільну актову залу.

Останнім часом в стосунках «родина-школа» посилилась напруженість, визнала Тетяна Завгородня, заступник міського голови Кам’янського. Зросла активність батьків, часом негативна щодо школи та педагогів. Щоб перемогти тенденцію до протистояння і повернути спілкування в конструктивне русло, посадовці зібрали під одним дахом вчителів та батьків – домовлятись про умови співпраці.

Батьки визнали, що негативне ставлення до школи посилюється, переважно, через те, що багато негативної інформації вони отримують через соцмережі та ЗМІ. Про це свідчать результати опитування, на яке посилались організатори заходу. Більшість батьків, згідно опитування, довіряють педагогам і вважають, що дітям не можна цілком довіряти щодо розповідей про справи в школі та в родині.

Без довіри нема співробітництва. Цю тезу обговорили й підтвердили під час панельної дискусії, в якій спікерами й експертами виступали батьки школярів.

Аудиторія реагувала на виступи експертів, піднімаючи картки: зелені, якщо згодні – і червоні, якщо не згодні.

Брак довіри виникає через низьку прозорість шкільного життя, висунули версію спікери. «У нас все прозоро!» — не погоджувались педагоги і дехто з батьківської громади.

Родина та школа нарівні відповідають за виховання та освіту дітей, визнали присутні. І вирішили не перекладати відповідальність одне на одного, а братись за спільну справу гуртом.

Після дискусії учасники розділились на групи й розійшлись по студіях – досліджувати шкільне буття за секторами.

Студії були такі: в одній розглядали матеріальне забезпечення шкіл, в інших – нюанси створення освітнього простору. Батькам фахівці розповідали про особливості фінансування закладів освіти, про експерименти зі шкільною формою, про вакцинацію та медичний нагляд в школах, про психологічний супровід життя школярів.

За результатами обговорень учасники заходу підвели підсумок: вища активність батьків — більше інформації про шкільні справи – вища довіра до школи й педагогів.

Під час конференції в шкільному коридорі було виставлене «дерево довіри», на який батьки ліпили паперові листочки: якщо батьки довіряють школі – зелені, якщо ні – помаранчеві. Зелених виявилось набагато більше.