Розчищенням лівобережного каналу займались мешканці Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Почистити ділянку лівобережного дренажного каналу – таку мету поставили собі сьогодні кам’янчани, що зібрались на березі водойми в районі пішохідного містка між 11 та 4 мікрорайонами.

Приблизно 2 десятки людей, переважно молодих, витратили свій вихідний, щоб порпатись у каналі. Вони бензопилами пиляли стовбури дерев, що впали впоперек каналу та перегородили його. Розпиляні деревини за допомогою автомобіля-маніпулятора витягали з русла на берег.

Інші групи звільняли русло каналу від сміття. «По пляшках, що ми витягли з каналу, можна прослідкувати всю історію виробництва спиртних напоїв за останні 30 років», — жартує Ігор Ільков, один з організаторів акції.

Дорослі й маленькі учасники акції зібрали більше десятка мішків зі сміттям з берегів каналу.

Вже третій рік поспіль місцеві мешканці збираються, щоб чистити русло дренажного каналу. Перший раз ініціаторами акції були екологи Олександр та Маргарита Пляко з групою любителів активних дорослих розваг. Вони помітили, що течія в каналі стала повільніша і вода менш ефективно оновлюється. Причина вповільнення течії – захаращення та замулення русла каналу поваленими деревами та людським сміттям. Канал через замулення гірше виконує свої функції збирання грунтових вод, зазначили екологи Пляко, і запропонували приятелям за допомогою такої акції спробувати привернути увагу земляків до ситуації на каналі. Канал давно став місцем стихійного відпочинку мешканців Кам’янського, а доглядати за гідротехнічною спорудою нікому.

Цьогоріч акція мала одну особливість: було оголошено, що розчистка каналу проходитиме за сприяння політичної партії «Єдності». Зовні цього не було помітно, бо ніде не було видно політичної символіки. А участь партії, як пояснив І. Ільков, полягала в тому, що кілька її членів взяли участь в розчистці, а також оплатили послуги маніпулятора. «Торік ми заплатили за маніпулятор 3 тисячі гривень зі своїх кишень, на цей раз нам допомогла Ірина Кучер», — додав пан Ільков.