Департамент екології замість управління екології в Кам’янському: яка різниця?

Департамент екології замість управління екології в Кам’янському: яка різниця?

Перетворити міське управління з питань екології на департамент, збільшивши вдвічі штат підрозділу – такий проект розглядатиме міська рада Кам’янського на сесії в грудні.

Автор: Валентин Фіголь

Більше слів, ніж завдань

Навіщо «укрупнювати» міське управління з питань екології та природних ресурсів до департаменту, спитали якось журналісти в секретаря міської ради Олександра Залевського. Усміхнувся пан секретар – і якось відмовчався.

Проект рішення про перетворення міськуправління екології на департамент опубліковано на офіційному сайті міської ради. http://so.kam.gov.ua/ua/treezas_so/pg/131119349088058_d5/

В департаменті буде працювати 11 фахівців. В управлінні їх 5.

Читаючи проект, можна спробувати порівняти, чим відрізнятиметься департамент, який визначається правонаступником управління з питань екології.

Одразу помітно, що у департаменту вдвічі побільшає завдань: в управління їх було 4:

  • Забезпечення в місті державної політики в сфері охорони довкілля,
  • Реалізація рішень міського самоврядування з питань охорони довкілля,
  • Координація природоохоронної діяльності підприємств на території міста,
  • Інформування населення про стан довкілля в місті.

У новоствореного департаменту буде 8 завдань. Додались пункти на кшталт: «Упровадження екологічної політики, запобігання та ліквідація негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, раціональне використання природних ресурсів, реалізація прав кожного мешканця міста на безпечне життя і здоров’я під час здійснення повноважень, встановлених чинним законодавством для виконавчих органів міської ради у сфері охорони навколишнього природного середовища».

Або: «Створення та забезпечення функціонування місцевої комплексної екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, яка є складовою мережі загальнодержавної екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до екологічної інформації».

Ті самі функції та права

Втричі збільшується кількість функцій департаменту, в порівнянні з управлінням.

Функції управління, згідно Положення, зводились до:

  • Розробки міських екологічних програм,
  • Погодження природоохоронних заходів підприємств,
  • Використання бюджетних коштів міського фонду охорони довкілля,
  • Організації заходів з екологічної освіти та пропаганди, співпраці з громадськими екоактивістами, доступу до інформації про стан довкілля,
  • Визначення стану зелених насаджень та надання дозволу на їх знесення,
  • Сприяння розвитку природно-заповідних територій та об’єктів.

У департаменту до переліку функцій додаються зо 2 десятки пунктів, більшість з яких є лише деталізацією функцій управління. Наприклад, серед функцій департаменту є окремий пункт про взаємодію зі ЗМІ та висвітлення в пресі. І ще не менше 3 пунктів, які можна звести до пункту 4 функцій управління (про екопропаганду та інформування населення).

Ще приклад. Функція управління «Погодження природоохоронних заходів підприємств» деталізується окремим пунктом щодо ПХЗ: «Департамент приймає участь в розробці інструкцій, що регламентують забезпечення режиму на режимній території колишнього уранового виробництва ВО «Придніпровський хімічний завод»»

Департамент виконуватиме функцію організації процесу ліквідації стихійних звалищ на території міста. Він же організовує та проводить оплачувані громадські роботи для безробітних.

Незмінними лишились права виконавчого органу міського самоврядування з питань екології. Як і управління, департамент матиме право для виконання своїх функцій задавати питання підприємствам і організаціям, скликати наради, звертатись до свого начальства, взаємодіяти з громадськими організаціями.

Кадрове питання

За попередньою неофіційною інформацією, директором новоутвореного департаменту екології може стати Юрій Лисяк, який сьогодні очолює адміністрацію Заводського району. Райадміністрацію, нагадаємо, буде ліквідовано в 2020 році.

Ю. Лисяк, до того як стати посадовцем, багато років був опозиційним політиком. Він ще в 90-ті прийшов у бізнес з міліції, був депутатом районної та міської рад кількох скликань, перебуваючи, зазвичай, у опозиції до діючої влади.

Десь у 2009-12 роках пан Лисяк працював у ліквідаційній комісії колишнього «Дніпродзержинського водоканалу», коли підприємство ліквідували банкротством. Був фігурантом кількох кримінальних справ щодо майна водоканалу. До того, як стати головою районної адміністрації, пан Лисяк був депутатом міськради та підприємцем.

Юрій Лисяк – багаторічний соратник Ігоря Лісничого, відомого мешканцям політика, що неодноразово мав наміри стати міським головою. Разом Лісничий та Лисяк перебували у різних партіях, виступали опозиціонерами, та навіть опинилися під арештом за часів Януковича.