Депутат облради від «УКРОПу» закликає людей на протести в Кам’янському

Депутат облради від «УКРОПу» закликає людей на протести в Кам’янському

Опалювальний сезон на Соцмісті та БАМі в цьому році стартував важко. В першу чергу через те, що енергетики не встигли підготувати належним чином усі мережі до підвищених навантажень. Далі затягнувся до середини листопада запуск ТЕЦ «Дніпроазоту». Люди скаржаться, що з теплом в будинках району то тут, то там виникають проблеми. Влада міста запевняє, що робить усе можливе, аби люди були з теплом, виділяє з бюджету додаткові кошти, бригади з пуску опалення працюють в будні та вихідні.

І ось вже депутат облради від «УДАРу» Констянтин Коротюк закликає в соцмережах мешканців району вийти та перекрити трасу на Дніпро ти Київ.

Автори: Валентин Фіголь, Сергій Гузь

Важкий початок

На відсутність тепла в помешканнях співвласники багатоповерхових будинків скаржаться з самого початку опалювального сезону. На Соцмісті та БАМі в цьому році він почався в середині листопада. В більшість будинків з централізованим опаленням теплоносій було подано, доповіли посадовці місцевого самоврядування на початку тижня. За винятком аварійних ситуацій на теплокомунікаціях і будинків, де люди демонтували ці комунікації.

Так, були випадки, коли мешканці повідрізали у себе в квартирах труби і навіть не заглушили обрізані… Є випадки, особливо в гуртожитках, де мешканці на цілому поверсі вирізали систему ЦО. Бо багато хто розраховував на електропалення, і вже попрощався з централізованим.

З індивідуальним електричним опаленням, там, де воно встановлене, – інша біда. Вимикається струм, недостатня напруга в мережі, горять проводи… Цілі будинки й вулиці опиняються без електроенергії – отже, без тепла й світла. Не рятує автономне газове опалення, бо апаратне керування – електричне. А в висотних будинках на БАМі ще й плити кухонні – електричні…

Робимо усе можливе

Влада переконує, що робить усе можливе, аби якнайшвидше налагодити нормальне теплопостачання по всьому місту, і в першу чергу – в Південному районі. Саме цей район планувалося цілком перевести на електроопалення та міні котельні.  Та під кінець літа стало зрозуміло, що без послуг ТЕЦ «Дніпроазоту» не обійтися, але від неї тепло змогли подати лише в середені листопада. Тож налаштування теплопостачання розтягнулося з різних причин аж до морозів.

Раніше «Погляд» повідомляв, що на минулій сесії влада міста виділила 14 мільйонів гривень на підвищення потужності для всіх споживачів Південного району, аби мережі могли витримати додаткове навантаження від електроопалення. Саме зараз іде встановлення більш потужних силових кабелів, по яким в будинки подається струм.

Чи можна це було зробити раніше, аби встигнути завершити роботи до зими? Виявляється, що так, але лише нещодавно ДТЕК погодив виділення коштів на ці роботи. Відразу влада скликала позачергову сесію міськради і депутати ухвалили відповідне рішення.

Крім того, в районі були встановлені пелетні котельні, що також розвантажує електромережі, бо бюджетним установам не довелося переходити на електроопалення.

Тож зараз головна проблема – налагодження тепло та енергопостачання в окремі будинки району.

Авральні роботи на неділю

В більшість будинків району теплоносій подано – цю інформацію підтвердив Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ. Без опалення поки що залишається будинок №1 по вулиці Затишна, але до вечора неділі ремонтні роботи мають бути завершені.

Сьогодні за інформацію від КП КМР «Тепломережі» та КП КМР «УКОЖФ» стало відомо, що зараз (24.11.2019р.)  проводяться ремонті роботи по налагоджуванню центрального опалення за наступними адресами: пр. Конституції 17, 19,19А, 21, 23,53, вул.Стовби,1,4.

«Роботи по розповiтрюванню системи центрального опалення почнуться відразу після подачі теплоносiя», – повідомив сьогодні ж О. Максименко.

«За посиланням на інформацію АТ ДТЕК “Дніпровські електромережі” повідомляємо, що по вул.Нікопольська,40 та вул.Дунайська 31, 33 сьогодні (24.11.2019 р.) будуть проводитися роботи по прокладці додаткового силового кабелю. Споживачі електроенергії будуть підключені по тимчасовій схемі. Електропостачання буде вiдновлено до 19.00.

 Сьогодні до вечора  плануємо все це завершити», – прокоментував ситуацію директор департаменту ЖКГ.

Гарна нагода для політиків

Очевидно, що сильні морози налякали тих мешканців, де з опаленням та електропостачанням виникають проблеми. Люди хвилюються, чи вдасться комунальним службам зробити усе, що вони обіцяють – бо попереду довга зима. Дехто вже зневірився.

Така ситуація – невдоволення мешканців району – гарна нагода для політиків заявити про себе. То ж не дивно, що в соціальних мережах почав поширюватись заклик депутата облради Констянтина Коротюка зібрати мітинг та перекрити трасу на перетині проспекту Конституції з Січеславським шляхом.

«Добрый день. Уважаемые жители Соцгорода и БАМа, сегодня я проводил прием граждан, было около 20-ти человек с одной проблемой – нет тепла. Электроотпление не подключено или не справляется с нагрузкой, в результате чего нет света. А ЦО завоздушено, поэтому не попадает тепло в квартиры. Поэтому принято общее решение с жителями выйти на митинг. …», – повідомив депутат в соцмережі 23 листопада.

Костянтин Коротюк, мешканець будинку №1 по вулиці Затишна на Соцмісті. До того ж, депутат Дніпропетровської обласної ради від «УКРОПу» (ще кілька років тому був активним членом партії «Самопоміч», навіть балотувався по спискам цієї партії в іншому місті області). Багато хто з камянчан тільки зараз дізналися, що в нашому місті є такий депутат облради, хоча свій мандат він отримав близько року тому.

Тож у багатьох виникло питання: чому депутат облради нічого не робив раніше, аби домогти вирішити проблеми району? А найголовніше: як перекриття траси допоможе налагодити опалення?

Мітинг чи перекриття траси?

Мета мітингу, як заявляють його потенційні учасники – обговорити ситуацію з опаленням на Соцмісті та БАМі, привернути увагу міського самоврядування та державної влади до критичної ситуації.

Обговорюючи заплановану акцію, люди висловлюють намір походити туди-сюди пішохідним переходом через трасу між столицею та обласним центром.

Обговорення доцільності акції протесту не вщухає. Одні люди невдоволені годиною проведення акції в робочий час. Інші пропонують йти до міської ради. Треті запитують «навіщо?» і закидають депутату Коротюку, що він використовує емоційну реакцію людей (на жаргоні маркетологів – хайп) для самореклами, замість того, щоб вживати якихось законних заходів, як депутат облради.

Та як би там не було, висновок напрошується один: владі та керівникам комунальних служб доведеться докласти чимало зусиль, аби виконати обіцянки та якнайшвидше зняти соціальну напругу. Тож понеділок покаже, чи будуть у людей підстави виходити на акцію протесту.