Кам’янчанам слід очікувати подорожчання соняшникової олії

Кам’янчанам слід очікувати подорожчання соняшникової олії

Ціни на соняшникову олію в Україні скоро можуть сягнути 100 гривень за літр та більше. Про це сповістив член «Української ради бізнесу» та власник компанії «ГрадОлія» Станіслав Таршин.

За його словами, це пов’язано, в першу чергу, з тим, що ціни на енергоносії стрімко ростуть, тому прогноз цін на соняшникову олію невтішний. Тільки за останні декілька місяців вартість газу для промислових підприємств зросла майже у 2,5 рази. Тільки під впливом цього фактору собівартість виробництва олії виросте на 5-10 %.

Ситуація ускладнюється також зростанням собівартості інших виробничих складових. Зокрема, гексанового розчинника та електроенергії, які подорожчали майже на 25 %.

Крім того, підприємства збільшили витрати на транспорт, матеріали для фасування та запчастини. Тому виробники просто змушені піднімати ціни на олію. Водночас, подорожчання української соняшникової олії може призвести до того, що вітчизняні виробники можуть втратити частку на світовому ринку і, відповідно, знизити об’ми виробництва.

Однак, за словами спеціаліста, від подорожчання зможуть виграти ті підприємства, які знизять залежність від природного газу за рахунок модернізації виробництва.