Протидіяти домашньому насильству навчають поліцейські та посадовці мешканців Кам’янського

Заходи з профілактики та протидії домашньому насильству відбуваються цими днями в Кам’янському, як і скрізь в Україні.

Автор: Валентин Фіголь.

Домашнє насильство – поширене явище в українському суспільстві. Оновлене законодавство трактує домашнє насильство як фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою постійного контролю однієї людини над іншою. В більшості випадків при цьому потерпають жінки та діти.

В Кам’янському днями відбувались агітаційні та просвітницькі заходи з профілактики домашнього насильства. Поліцейські, наприклад, відвідували учбові заклади з лекціями на цю тему: дітям розповідали про те, що насильство притаманне не лише так званим «важким» родинам, а може виникнути незалежно від соціального статусу батьків. Що буває як фізичне – побиття, позбавлення свободи пересування, так і психологічне – залякування, маніпулювання родинними почуттями, сексуальні домагання, економічне утискання. І дітям ні в якому разі не можна приховувати проблему родинної тиранії: навпаки, треба шукати захисників та спільників серед дорослих.

Публічний просвітницький захід «Розірви коло» відбувся сьогодні на майдані Калнишевського.  Акцію влаштували спільно міське управління соціального захисту, поліція, державна служба пробації. Посадовці розповідали про домашнє насильство перехожим.

«Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!» — це лозунг акції «Розірви коло». Підхід кардинально відрізняється від традиційного «не виносити сміття з хати», коли людям було соромно розповідати стороннім про те, що чоловік лупцює та виганяє з хати босоніж з малими дітьми. Міфи на кшталт  «лупцює – значить, кохає», «потерпиш – якось обійдеться», «дітям потрібен батько, хай навіть дурний» теж відходять в минуле, сподіваються організатори акції. На думку представників влади, проблему можна вирішити лише спільними зусиллями суспільних інститутів – поліції, органів самоврядування та соціального захисту, закладів освіти тощо.

Сьогодні жертв домашнього насильства професійно вислухають не тільки в управлінні соцзахисту чи в поліції. В місті діють мобільні групи з допомоги жертвам домашнього насильства, в складі яких – соціальні працівники та психологи, розповіла Олена Ткаченко, посадовець міськуправління соцзахисту.

Отримати допомогу мобільної групи, а також психологічну допомогу по телефону, як пояснила О. Ткаченко, можна, зателефонувавши по номеру 066 455 92 45, 073 052 55 41.