«Міськводоканал» Кам’янського віддають в обласне підпорядкування

«Міськводоканал» Кам’янського віддають в обласне підпорядкування

Про можливе приєднання комунального підприємства Камянської міської ради «Міськводоканал» до комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» говорив міський голова Андрій Білоусов з представниками обласної влади.

Валентин Фіголь.

Нарада під керівництвом заступника голови облради Володимира Тюріна відбулась 9 грудня в Дніпропетровській обласній раді. На заході були присутні його колега, заступник голови облради Олександр Лисенко, а також Кам’янський міський голова Андрій Білоусов та його перший заступник Олександр Чернишов.

Приєднання «Міськводоканалу» до «Аульського водоводу» – це оптимізація системи водопостачання, говорили посадовці.

Було зазначено, що КП «Аульський водовід» і КП Кам’янського «Міськводоканал» становлять єдиний цілісний комплекс із забезпечення водою мешканців Кам’янського та низки інших міст (загалом близько 1 мільйона жителів). Тому, для більш ефективного управління комплексом і з метою забезпечення безперебійного водопостачання мешканців Кам’янського, керівництво області та міста розглянуло питання про об’єднання КП «Аульський водовід» і КП «Міськводоканал» у єдине підприємство територіальної громади області.

«З огляду на те, що НКРЕКП не затверджує місту своєчасно обґрунтовані тарифи, місто змушене до 100 мільйонів гривень щорічно витрачати на дотацію КП «Міськводоканал» для забезпечення його поточної діяльності та погашення заборгованості перед КП «Аульський водовід» і ДТЕК «Дніпровські електромережі». А об’єднання КП «Міськводоканал» з КП «Аульський водовід» і передача їх у власність області дозволить зняти з нас це фінансове навантаження і спрямувати ці кошти на вирішення соціальних питань і в сферу житлово-комунального господарства», – сказав Андрій Білоусов.

«Для нас забезпечення безперебійним водопостачанням жителів Кам’янського є важливим питанням, і в обласного бюджету більше можливостей, ніж у міста для дотації КП «Міськводоканал», а місто, в свою чергу, ті кошти, які дотувало «Міськводоканалу», зможе направити на вирішення соціальних питань», – зазначив Володимир Тюрін.

В Камянському ініціатива про передавання водоканалу в обласне підпорядкування виявилась несподіваною. Керівництво та персонал «Міськводоканалу» дізнались про пропозицію управителів з новин в інтернеті, розповів Сергій Черевач, керівник прес-служби підприємства.

Це лише розмови, прокоментував ідею про об’єднання підприємств Олександр Залевський, секретар міської ради. Наразі серед міського керівництва лише говорили про таку можливість. Принаймні, на сьогодні ще не готується ніякого проекту рішення міської ради щодо передавання водоканалу в обласне підпорядкування.