Препарат, через який загинув пацієнт у лікарні Кам’янського, поки що не називають

Препарат, через який загинув пацієнт у лікарні Кам’янського, поки що не називають

Тільки що завершилась зустріч керівника управління охорони здоров’я Кам’янського Юлії Манаєнкової з представниками місцевих та центральних ЗМІ щодо трагедії, яка сталася у міській лікарні №9. На ній було ще раз підтверджено поширену раніше інформацію – причиною ускладнень після операції у 7 пацієнтів стало використання вітчизняного медичного препарату.

Автори: Валентин Фіголь, Сергій Гузь.

Інформація про надзвичайну подію у Кам ’ янському швидко поширилась не тільки містом, але й країною. Саме через це Юлія Манаєнкова змушена була у вихідний день провести терміновий брифінг для преси та пояснити, що саме відбулось.

В цілому пояснення збігаються з раніше наданою інформацією – ускладнення почалися у пацієнтів лікарні №9 вже після операцій внаслідок застосування препарату, що мав усі відповідні сертифікати та термін вживання. Раніше цей препарат використовувався без жодних трагічних наслідків, тож мова може йти про проблеми з конкретною партією цього препарату. Однак назвати про який саме препарат іде мова – Юлія Манаєнкова відмовилась, посилаючись на триваюче слідство.

Як повідомила Юлія Манаєнкова, у комісії, що перевіряє цей випадок, наразі немає претензій до наших лікарів. Препарат вилучили з усіх лікарень міста, а відповідно до наказу міністерства – йде вилучення цієї партії і по всій країні. Також стало відомо, що ускладнення від його застосування сталися не тільки в нашому місті, а ще й у Вінниці та деяких інших містах.

Також головний медичний чиновник міста повідомила, що поки що операції у цій лікарні призупинені, але лише до Нового року. Після свят їх мають відновити.

Наразі наш кореспондент переконався, що ніякої паніки у відділенні хірургії лікарні №9 немає. Інформація про те, що з лікарні масово виписуються пацієнти, поки не знайшла підтвердження. В хірургічному відділенні, якщо вірити списку пацієнтів – звичне наповнення.

Як повідомляв раніше «Пильний погляд», Попередньо встановлено, шо в період з 17 по 19 грудня в лікарні проводився ряд хірургичних операцій. Цим ж днями у 7 пацієнтів погіршився стан здоров’я і вони були переведені до обласної лікарні. Одна із пацієнтів – за неофіційними даними, 41-річна жінка – померла.

За фактом неналежного виконання медичними або фармацевтичними працівниками своїх професійних обов’язків поліція відкрила кримінальне провадження. Про це повідомили в міському відділі Нацполіції.

Наразі проводяться слідчі дії та встановлюються всі обставини події.

Також читайте офіційну заяву управління охорони здоров’я: