Бібліотека в Кам’янському хоче стати громадським центром дозвілля й саморозвитку

Бібліотека в Кам’янському хоче стати громадським центром дозвілля й саморозвитку

Перетворення бібліотеки з книжкового сховища на сучасний громадський простір, де можна і негоду пересидіти за корисними розвагами, і нових знань набути – в цьому сенс проекту бюджету участі, який виборола в 2019 році централізована бібліотечна система Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Бібліотеку досі багато хто сприймає як сховище книжок. Прийшов – узяв книжку, пішов… Такі сховища вже не потрібні більшості людей. Тому, щоб популярність бібліотек не падала, треба надавати сучасні послуги, – розповідає Тетяна Герасюта, заступник директора централізованої бібліотечної системи міста.

Бібліотекарі подали в 2019 році на конкурс проект оновлення центральної бібліотеки. Проект визнаний одним з 14 переможців.

– Ми хотіли, щоб людині у бібліотеці було затишно та цікаво, – згадує проект Т. Герасюта. – Хочемо, щоб до нас приходили люди зі своїми ідеями, або за ідеями. І щоб їм тут було зручно своїми ідеями ділитися, втілювати їх. Якщо треба якась інформація – ось вона, будь ласка!..

Реалізація проекту розтяглась на місяці. Вже оновлено обладнання абонементної зали. На стелажах, окрім книжок – ключі до електронних книжок на постерах.

За проектом закуплено книжки – здебільшого, сучасних іноземних та українських авторів. Серед книжок є зроблені за сучасними технологіями – десь вполовину легші за звичні таких же габаритів.

Лишилось ще перетворити коридор з книжковими каталогами в зручне фойе, де можна бодай просто посидіти з книжкою в негоду, розповідає Т. Герасюта. Головне, щоб грошей вистачило: поки надходило фінансування, ціни на меблі могли вирости.