Конфлікт навколо рибалки в Кам’янському: заборона лишилась в силі

Риболовлю в затоці Калоша заборонено. Такий результат ранкової зустрічі рибалок, представників рибоохорони та громадськості.

Автор: Валентин Фіголь.

Більше півсотні людей зібрались зранку 25 січня на березі затоки Калоша. Рибалки та громадські активісти прийшли подивитись на браконьєрів, які нахвалялись влаштувати акцію громадської непокори, нехтуючи забороною риболовлі в затоці. Дехто з рибалок декларував у соцмережі намір в суботу розташуватись в Калоші і ловити рибу, незважаючи на заборону. Інші рибалки приїхали, щоб підтримати рибоохоронців і переконати колег відмовитись від порушень закону.

Обурені забороною рибалки готуються висловити свої претензії та почути, коли знімуть заборону

Ініціаторами зустрічі учасники називали прихильників законних способів лову Олега Вергуна та Валентина Коржа, які привертали увагу громадськості до варварського винищення риби в калоші тиждень тому.

Валентин Корж пояснює в інтерв’ю, чому рибалки-аматори стали на захист водойми від браконьєрів

Конфліктна ситуація виникла через те, що рибоохоронці заборонили ловити рибу в затоці. Заборонили, бо були вражені розмахом браконьєрства: рибалки щільною юрбою оточили водойму, причому багато хто користувався забороненими знаряддями риболовлі.

Рівно тиждень тому у затоці не було вільного місця від рибалок, серед яких чимало ловили рибу забороненим способом — багрінням на «пулю» чи «драк»

Пристрасті навколо заборони розгорілись до того, що вчора ввечері рибалки погрожували одне одному в соцмережі. Тому до сьогоднішньої зустрічі готувались, як до бою. На місце зустрічі зранку приїхали поліцейські, а також приватні охоронці «Муніципальної гвардії» та «Цитаделі».

«Муніципальна гвардія» разом з «Цитаделью» забезпечили громадський порядок

Також чимало тут було практиків риболовлі на так звану «пулю», яка не є сьогодні забороненим знаряддям. Користуючись цим, рибалки додають до снасті додаткові гачки, а потім різко смикають – і гачки чіпляють навіть рибу, яка стоїть чи пропливає поряд. Такий спосіб лову спричиняє шкоду річковій фауні: деякі рибини, травмовані гачками, потім гинуть…

Рибалки трохи посперечались про те, де риболовля задля розваги та відпочинку, де – промислова, а де – варварське знищення річкової фауни.

Тепер через заборону постраждали і рибалки, які користувались лише дозволеними знаряддями. Вони були невдоволені: мовляв, ми закон не порушуємо, довкіллю не шкодимо – за що нас позбавили улюбленої розваги?

Чимало чесних рибалок переконували інших спокійно прийняти нинішню заборону і разом боротися з браконьєрами, через яких страждають усі рибалки

На жаль, реалії такі, що вирізнити цивілізованих рибалок та браконьєрів практично дуже важко, визнали представники державної служби рибоохорони. Тому доводиться просто заборонити риболовлю в Калоші для усіх.

Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос Природи» та Олег Вергун за чаєм

Варто було би запровадити в затоці якийсь особливий режим риболовлі, з обумовленими методами лову та розмірами улову. З такою пропозицією виступили громадські активісти. Також була пропозиція звернутись до фахівців, які б оцінили та зробили офіційний висновок: «пуля» — браконьєрське знаряддя чи ні.

Рибалки приходять до риби в гості, в її дім, тому мають бути ввічливими та поважати господарів – такими аргументами переконували одне одного учасники дискусії. Браконьєрство – серйозна проблема в суспільстві та виклик екологічній безпеці, нагадав Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос природи».

У Кам'янському рибалки обговорили ситуацію з забороною риболовлі в Калоші

Вранці, 25 січня, на Калошу зїхалися рибалки, представники рибінспекції, громадських організацій та просто небайдужі громадяни, аби обговорити ситуацію з браконьєрством у популірній серед мешканців міста затоці Дніпра. Одні обурювалися забороною "для всіх", інші ж наполягали на тому, що браконьєрству треба покласти край.

Опубліковано Пильний Погляд Субота, 25 січня 2020 р.
Рибалки посперечались щодо того, чи варто було забороняти рибалити у затоці Калоша. Своє емоційне слово сказав і відомий в місті активіст Євген Найда.

«Одні батьківщину захищають від ворогів, а інші природу нищать!…» — прокоментував браконьєрство Євген Найда, громадський активіст.

Багато хто з присутніх пропонували організувати спільний круглий стіл з представниками рибоохорони, аби вирішити проблему риболовлі в затоці: щоб і любителі могли розважитись, відпочити з дітьми, і браконьєрам дати чітку відсіч. Представники рибінспекції на таку пропозицію погодились. Тож найближчим часом прихильники чесної рибалки обіцяють знову зібрати усіх, аби разом встановити правила риболовлі у цій затоці.

Представники рибінспекції уважно слухали пропозиції та надавали свої поснення щодо того, як можна в законний спосіб обмежити браконьєрство

Посперечавшись, рибалки почали розходитись. Під кінець зустрічі дехто з тих, хто спочатку був вороже налаштований щодо нинішньої заборони, визнавали, що «пуля» — все ж таки суперечливе знаряддя риболовлі, яким зловживають браконьєри. Тож її, мабуть, варто заборонити для використання у цій затоці, аби усі інші могли спокійно рибалити. Демонстративних спроб ігнорувати заборону риболовлі ніхто не робив. Начебто учасники зустрічі домовились поважати загальні правила.

А ось і водна поліція підтягнулась
Сьогодні і надалі риба в Калоші відпочивати від усіх рибалок, а найбільше від браконьєрів

Читайте також: