Справа про розбій та вбивство поблизу Кам’янського: допит перенесено, щоб вберегти нерви потерпілих

Кримінальну справу про розбійний напад на родину заможних фермерів, під час якого було вбито господаря дому, розглядає суд Південного району Кам’янського. Чергове засідання відбулось 28 січня.

Автор: Валентин Фіголь.

Це було друге засідання суду, який розглядає резонансну справу про злочин, що трапився в грудні 2018 року в Божедарівці. Про перше засідання «Пильний погляд» розповідав свого часу: https://www.poglyad.info/2020/01/18/rezonansnu-spravu-pro-rozbij-ta-vbivstvo-pochali-rozglyadati-v-sudi-v-kamyanskomu/?fbclid=IwAR36lRAKfIrbQiLb91IYv7nKKC2Suu45-ZDtsNDyxZr_UTdPr4mvfc7if58.

Поки що про напад відомо небагато: троє зловмисників в масках та камуфляжних костюмах, один з травматичним пістолетом і двоє з ножами,  увірвались до господи, де знаходилась родина директора агрофірми. Нападники забрали гроші та дорогоцінності, а опісля один з нападників підійшов до господаря будинку і вдарив його ножем в бік. Господар від отриманого поранення помер, зловмисники втекли.

Поліція протягом кількох місяців затримала трьох підозрюваних. Громадянин П., віком 25 років, мешкає в Кам’янському. Його підозрюють в тому, що саме він зарізав господаря. Ще двоє підозрюваних – приблизно того ж віку, теж не мешкають у Божедарівці. За неофіційною інформацією, їх  поліцейські побачили на вулиці села скоро після скоєння злочину – молоді люди йшли узбіччям, і їх спершу навіть не затримали, а просто сфотографували. П., за попередньою інформацією, теж спочатку кілька місяців ходив до поліції як свідок, а потім раптово був затриманий і отримав повідомлення про підозру в скоєнні розбою, вбивства та незаконного заволодіння транспортним засобом.

Всі троє підозрюваних перебувають під арештом. Кримінальні провадження щодо громадян П. и К. вже в суді, а провадження щодо громадянина В., за словами судді Сергія Скиби, скоро надійде до суду.

На засіданні 28 січня було заплановано допитувати потерпілих – дружину та дочку зарізаного. Допит мав бути важливим: на першому засіданні представник обвинувачення заявляв, що провину підсудних доведено, зокрема, свідченнями потерпілих. Було би важливо довідатись, як потерпілі впізнали розбійників, які весь час були в масках.

Але представник потерпілих нагадав, що прокуратура пропонує об’єднати кримінальні провадження по всім трьом підозрюваним в одне провадження. Тому, зазначив правник, було би жорстоко примушувати жінок тричі повторювати свою розповідь, знову переживаючи трагічну подію. Представник потерпілих клопотався, щоб їх допит перенесли на час, коли всі 3 провадження буде об’єднано в одну справу.

Представник підсудних погодився з таким клопотанням, і суддя оголосив у справі перерву до 12 лютого.

Всі троє підозрюваних, як відомо з неофіційних джерел, не визнають своєї провини. Тому розгляд справи обіцяє сюрпризи.