Поки сходить сніг, мешканці Кам’янського можуть замовляти ремонт тротуарів

Поки сходить сніг, мешканці Кам’янського можуть замовляти ремонт тротуарів

Наприкінці зими департамент ЖКГ та капітального будівництва, зазвичай, починає формувати перелік об’єктів, які ремонтуватимуться в поточному році. При цьому враховується і фактор, відомий ще з християнських канонів: хто стукає – тому відчиняють.

Автор: Валентин Фіголь.

Стан тротуарів – справжня біда в Кам’янському: їх добряче зруйновано не лише у віддалених районах. Сьогодні, завдяки опадам, добре видно: калюжі утворюються щороку в тих самих місцях – значить, тут яма. Навіть бруківка біля офісів на центральних вулицях не вирішує проблему «непрохідних» у негоду тротуарів.

Міське самоврядування щороку планує ремонтувати тротуари та дороги на прибудинкових територіях. Цьогоріч, наприклад, Програмою соціально-економічного розвитку міста передбачено проведення поточного ремонту 11,7 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття на прибудинкових територіях. Міська рада ще наприкінці 2019 року схвалила пропозицію департаменту ЖКГ профінансувати ремонт внутрішньодворових доріг, тротуарів та відмостків в розмірі 10 мільйонів гривень.

Перелік об’єктів майбутнього ремонту складатиметься в залежності від того, як місто перезимує, пояснював нещодавно Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва міста. Так, тендер на проведення ремонтно-дорожніх робіт в місті на суму 30 мільйонів гривень заплановано аж на квітень: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-01-000042-b

Де будуть ремонтуватись тротуари та дороги у дворах? Це залежить, в тому числі, і від мешканців міста, зазначив посадовець. Перелік об’єктів ремонту формується за планами, складеними фахівцями департаменту ЖКГ, а також за пропозиціями – депутатів міської ради, наприклад, або активних громадян.

В 2020 році очікуються вибори до міської ради. Зазвичай, в цей рік депутати, які хочуть залишитись депутатами, особливо стараються показати виборцям, як вони вміють впливати на дії виконавчої влади та задовольняти бажання виборців. Тож, небайдужі мешканці можуть цим скористатись і перевірити, на що здатний депутат на їхньому окрузі, або якийсь ще депутат: закон дозволяє депутату міськради перейматись долею об’єктів, які розташовані не на території його виборчого округу.