Децентралізація опалення – окрема тема лютневої сесії міськради Кам’янського

Децентралізація опалення – окрема тема лютневої сесії міськради Кам’янського

Серед питань порядку денного сесії міськради 28 лютого є кілька стратегічних. Вони стосуються декларованої самоврядуванням децентралізації опалення в місті.

Автор: Валентин Фіголь.

В цьому році міське самоврядування сподівається завершити децентралізацію системи опалення на Соцмісті та БАМі, децентралізувати проспект Ювілейний та розпочати ліквідацію існуючої системи централізованого теплопостачання.

Такі наміри представники виконавчої влади та автори проектів рішень міськради з департаменту ЖКГ та департаменту комунальної власності озвучували протягом минулого тижня на засіданнях депутатських комісій.

Зношені мережі вже не витримують навантажень.

Міська рада має дозволити комунальному підприємству «Тепломережа» списати чималий перелік майна. Тут і труби теплотрас, і обладнання для теплопостачання та ремонту. Все це майно вже не використовується, запевняли депутатів посадовці департаменту коммайна. Зокрема, теплотраси списуються там, де об’єкти вже відключено від централізованого теплопостачання.

В 2020 році заплановано ліквідувати, наприклад, будинкові газові котельні на проспекті Ювілейному, а житлові будинки перевести на електроопалення.

Одна з пілетних котелень, що обслуговують бюджетні установи міста

Також сесія буде приймати міську Програму децентралізації опалення. В Програмі закладено виділення 36 мільйонів гривень з міського бюджету на капітальні ремонти внутрішньобудинкових електричних мереж під встановлення індивідуального електричного опалення.

Ще 36,5 мільйонів гривень заплановано на купівлю в ДТЕК додаткової потужності електромереж. За словами Олександра Чернишова, першого заступника міського голови Кам’янського, енергопостачальники обіцяли до середини наступного літа зробити модернізацію зовнішніх електромереж на Соцмісті та БАМі.

Сесія продовжить процес відключення від централізованого теплопостачання будівель, оплачуваних з міського бюджету – учбових та лікувальних закладів тощо. Депутати погодять меморандуми з приватним інвестором, який і далі буде встановлювати окремі пелетні котельні для обігріву цих об’єктів.

Програма передбачає також виділення 55 мільйонів гривень з бюджету міста на будівництво окремих котелень для опалення житлових та бюджетних будівель.