Поетичні читання та дитячі переживання в Кам’янському

Конкурс виконавців поезій Ліни Костенко проводять в нашому місті бібліотекарі. З двох десятків учасників конкурсу наймолодшому – 9 років, найстаршій – 71.

Автор: Валентин Фіголь.

Відбірковий тур поетичного конкурсу «Камертони Ліни Костенко» відбувся 6 березня в центральній бібліотеці. До участі в конкурсі записались більше двох десятків дітей та дорослих. Здебільшого це школярі та студенти віком від 9 до 16 років.

За умовами відбіркового туру, всі учасники мали прочитати напам’ять якогось вірша української поетеси Ліни Костенко, 90-річчя якої відзначається в цьому році.

Більшість конкурсантів декламували вірші. Лише пенсіонерка Віра Зімарєва заспівала пісню на вірш «Чоловіче мій», а ліцеїсти Микита Снітько з колективом колег прочитали «Крила» в стилі реп.

«Крила» виконувались частіше за інші поезії – може, тому, що цей вірш є в шкільній програмі. Але кожний юний декламатор виконував свої «Крила». Схвильовано й урочисто лунали дитячими голосами слова про те, що «крилатим грунту не треба, землі немає – то буде небо…»

Хвилювання часто ставало на заваді декламаторам: приблизно половина затиналась при виконанні, забуваючи текст. Кілька учасників були змушені починати виступ спочатку.

«Хвилювання – це пробудження ваших творчих сил, подих натхнення, — підбадьорили конкурсантів члени журі. – Використовуйте хвилювання не як якір, а як крила!»

Такі конкурси потрібні для того, щоб розкривати творчі здібності молодих людей та популяризувати національні культурні цінності, зазначають бібліотекарі.

Відбірковий тур пройшли всі конкурсанти. Тепер 11 березня їх чекають поетичні поєдинки. За умовами туру, декламатори змагатимуться парами один проти одного, поки не залишиться тільки один переможець.