Святкові клопоти та стратегічні проблеми житлово-комунального господарства Кам’янського

Буденні аварійні роботи на комунікаціях нагадали про професійне свято – День житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Автор: Валентин Фіголь.

Святкові будні

«Робота у працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення ‑ важка та відповідальна, бо від неї  залежить тепло і затишок в наших оселях, чистота вулиць та прибудинкових територій, якість побутових послуг, — зазначив у вітанні до професійного свята Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського. Він нагадав, що ЖКГ — це невід’ємна частина добробуту мешканців міста, яка створюється повсякденною роботою комунальних служб, але не завжди оцінюється належним чином.

Про повсякденність їхньої роботи комунальникам нагадала аварія на мережі теплопостачання в житловому будинку, вранці 15 березня. Тепло на сусідні будинки не відключали, і працювали швидко: скоро дамо тепло, сказали аварійники опівдні.

Мрії на рік

Про головні проблеми у сфері ЖКГ Кам’янського написано в Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2020 рік, прийнятій міською радою:

 • необхідність децентралізації системи теплопостачання міста
  та скорочення питомих витрат на паливно-енергетичні ресурси;
 • зростання заборгованості населення з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
 • погіршення технічного стану житлового фонду і об’єктів інфраструктури міста;
 • необхідність капітального ремонту житлового фонду та налагодження його належного утримання.

Забезпечення надійного функціонування систем життєзабезпечення, реалізація проектів з реконструкції та капітального ремонту житлового фонду, модернізація та розбудова інженерної інфраструктури міста – один з головних пріоритетів міського самоврядування. Згідно тієї ж Програми.

Самоврядування планує за рахунок коштів міського бюджету провести низку заходів у сфері ЖКГ. Ось деякі з них, з Програми соцекономрозвитку міста:

 • Капітальний ремонт індивідуального електричного опалення
  у 2,5 тисячах квартирах громадян соціально незахищених верств населення, придбання електричного обладнання (5274 обігрівачів, 3516 вимикачів автоматичних), нестандартного приєднання 14,736 тис.кВт.
 • Відновлення 14,3 тисяч квадратних метрів дорожньої розмітки, встановлення 245 дорожніх знаків; технічне обслуговування 148 світлофорів.
 • Очищення 3,5 тисяч зливоприймальних оглядових колодязів, 5 тисяч метрів зливоприймальних колекторів, облаштування 100 зливоприймальних решіток.
 • Поточний ремонт 52 тисяч квадратних метрів міських доріг та 11,7 тисяч метрів квадратних дорожнього покриття на прибудинкових територіях.
 • Обрізка 7,2 тисяч та омолодження 2 тисяч дерев, викошування 3,75 мільйони квадратних метрів газонів, стрижка 150 тисяч погонних метрів живоплоту, висадження 60 тисяч квітів, прибирання сміття на площі 1,6 мільйон квадратних метрів.

Передбачається реалізація проектів за рахунок коштів міського бюджету:

 • «Будівництво каналізаційного колектора від КЗ «Середня загальноосвітня школа №19 м.Кам’янське» КМР. Коригування». Вартість реалізації – 1 мільйон гривень.
 • «Реконструкція водопостачання та водовідведення житлових будинків №»17,18 по вулиці Гастелло, м. Кам’янське» вартістю також в мільйон.

У разі отримання фінансової підтримки на державному рівні, заплановані проекти:

 • «Реконструкція вулиці 40 років Перемоги. Коригування» (загальна вартість 80,8 мільйонів гривень).
 • «Реконструкція комплексу нежитлових будівель за адресою: вул. Широка, 92 м. Кам’янське Дніпропетровської області (ПКД)» (загальна вартість 12,1 мільйонів гривень).

«Враховуючи те, що житлово-комунальне господарство є однією з найскладніших галузей нашого міста, є багато проблем, які потребують вирішення, але впевнений, що лише спільними зусиллями ми зробимо наше місто кращим!» — поділився оптимізмом А. Білоусов у своєму офіційному вітанні до працівників ЖКГ та побутового обслуговування населення.

Програма соціально-економічного розвитку – збірка побажань розпорядників бюджетних коштів, які виконуються за наявності фінансування. Про це регулярно нагадують міські фінансисти та економісти депутатам міської ради: мовляв, можна «мріяти сміливіше» та «вимагати більшого». А що збудеться – то як бюджет дасть.