Підсумки карантинного тижня в Кам’янському: тиша в «інфекціонці» та корективи в планах комунальників (доповнено)

Судячи по тиші в стаціонарному відділенні міської інфекційної лікарні, епідемічна ситуація в місті не погіршилась. Але ситуація з карантином вплинула на плани весняних ремонтів – поставила їх в залежність від несподіваного дефіциту бюджету міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Станом на ранок 27 березня в Дніпропетровській області зареєстровано 46 підозр на коронавірусну інфекцію (у т.ч. 6 дітей до 17 років) на 13-ти адміністративних територіях області, — повідомляє Дніпропетровський обласний лабораторний центр. Всього по області зареєстровано три лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірусну інфекцію (COVID-19) в Дніпрі – 2, в Кривому Розі – 1. 

Як стало відомо ввечері 27 березня, ще у трьох мешканців області виявили коронавірусну інфекцію, — про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. Мова йде про мещканців Нікополя та Дніпра. Усі троє нещодавно повернулись із інших країн (Іспанія, Франція та ОАЕ). Зараз встановлюються усі контакти, які мали хворі.

За медичною допомогою на минулому тижні до лікувально-профілактичних закладів області з приводу гострих респіраторних вірусних захворювань звернулося 14 200 осіб. Зареєстровано один летальний випадок (мешканець м.Кам’янське). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 15%. Всього госпіталізовано 465 осіб, з них 322 дитини. З початку сезону зареєстровано 4 лабораторно підтверджених випадки смерті від грипу. 

Протягом дня не вдалось отримати від міського управління охорони здоров’я інформації – чи є зростання захворюваності на ГРВІ та грип в нашому місті.

Але в інфекційному відділенні лікарні №7 – тихо і порожньо, розповів Володимир Дяченко, головний лікар закладу. Служба сімейних лікарів має першою зреагувати на зростання звернень, пояснив лікар. Але, якби побільшало хворих – побільшало б роботи в стаціонарному відділенні, погоджується В. Дяченко. Він також припускає, що можливе збільшення звернень з симптомами ГРВІ та грипу, тому що раніше люди з такими симптомами ходили на роботу, а тепер звертаються до лікаря…

Економічна ситуація в країні впливає на процеси життєдіяльності окремих населених пунктів. Зокрема, в Кам’янському реалізація планів щодо ремонтних робіт по дорогах, житловому фонді та іншим об’єктам благоустрою сьогодні залежить від того, як великі підприємства заплатять за орендовану землю. Бо в міському бюджеті очікується дефіцит в сотню мільйонів гривень. Дефіцит бюджету може кардинально змінити всі сплановані об’єми та види робіт по місту. Таким прогнозом щодо планових робіт поділився Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського.

Тимчасом поточні роботи з благоустрою в місті тривають. Наприклад, сьогодні підрядники департаменту ремонтували сходи біля пішохідного переходу на перехресті проспектів свободи та Аношкіна. Це поточний ремонт, розповів О. Максименко: роботи не заплановані, але «дійсність внесла свої корективи».